1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da anma töreni
Pazar'da anma töreni

Pazar'da anma töreni

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında Pazar’da da bir dizi etkinlikle anıldı.

A+A-

CENGİZ YILDIRIM
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde yapılan tören, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İlçe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın çelenk sunumuyla başladı.

atat8.jpg

Saat 09.05'te siren sesiyle iki dakika saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilerek yarıya indirildi.

atat7.jpg

Törene, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, İlçe Müftüsü Recep Şahan ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ile askeri erkân katıldı.

tat6-001.jpg

Anma programına daha sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Konferans Salonunda devam edildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Vardal yaptı. 
Ardından ‘Bir Tutkudur Mustafa Kemal’ adlı şiirin okunması, Atatürk’ün anıları video gösterisi, ‘halkın gözünde Atatürk’ adlı video, ‘nasıl söylerim öldüğünü’ adlı şarkının söylenmesi, son istek adlı tiyatro gösterisi, Atatürk’e yazılan mektubun okunması, ‘hastane önünde incir ağacı’ türküsünün söylenmesi, resim sergisinin gezilmesiyle buradaki tören de sona erdi.

tat5-001.jpg

atat1-003.jpg

atat3-001.jpg

atat4.jpg

atat2-002.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum