1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da hamsi 15 liraya indi
Pazar'da hamsi 15 liraya indi

Pazar'da hamsi 15 liraya indi

Hamsi bollaştı, tezgâhta fiyatlar 25 TL'den 15 TL'ye kadar indi

A+A-

CENGİZ YILDIRIM
Palamut bolluğu yerini hamsiye bıraktı. Bir süredir balıkçı tezgâhları bol miktarda ucuz palamut ile şenlenirken şimdi hamsi bereketi yaşanıyor.

hams5-012.jpg

Palamut avının düşmesiyle birlikte hamsi tezgâhlarda bol miktarda yerini almaya başladı.

hams1-057.jpg

25 TL ile balıkçı esnafı ile vatandaşların yüzünü güldüren hamsinin bol miktarda avlanmasıyla tezgâhta fiyatı 15 TL’ye kadar geriledi.

hams2-047.jpg

Pazar Kardeşler Balıkçılıkta bugün hamsinin kilosu 15 TL’den satışa başlarken vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

hams4-022.jpg

Hamsinin inebileceği en dip fiyatı gördüğünü söyleyen balıkçı esnafı Mustafa Kurt, “Maliyetler çok yüksek. Dünyada bir ekonomik kriz yaşanıyor. Buna rağmen hamsinin 15 TL’den satılması hem bizi hem vatandaşı sevindiriyor. İsteriz ki hep bol olsun ve fiyatlar bu şekilde devam etsin. Ama nasıl bir av sezonu yaşanacak kestirmek zor. Bu fiyatın daha da altına ineceğini düşünmüyoruz. Vatandaşlar şimdiden hamsisini bu fiyatlara alıp tuzlayabilir” dedi.

hams3-029.jpg

Vatandaşlar da 15 liraya gerileyen hamsinin kendilerini sevindirdiğini ifade ederek, lezzet ve fiyat olarak en iyi dönemin yaşandığını belirttiler.

Haberin videosu:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum