1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da kafa karıştıran ihbar!
Pazar'da kafa karıştıran ihbar!

Pazar'da kafa karıştıran ihbar!

Pazar Devlet Hastanesi'nden, yaralanmalı kaza nedeniyle istenen acil ambulans yarım saat beklenmesine rağmen 700 metre uzaklıktaki olay yerine gelemedi.

A+A-

Pazar’da bir kaza ihbarına gelmeyen ambulans kafaları karıştırdı. Akşam saat 19.00’da Pazar Devlet Hastanesi’nin 700 metre uzağından 10 dakika arayla 2 kez yaralanmalı acil kaza ihbarı yapan polisin çağrısına rağmen ambulansın olay yerine gelmemesi acı bir gerçeği de ortaya koydu.
Daha önce bir banka şubesinden hırsız alarmına basarak emniyet güçlerini test eden Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, bu defa da yaralı ihbarı yaparak ekipleri test etmeye kalkınca acı gerçekle yüz yüze kaldı.
Hastane karşısındaki Hunarsu mevkiinde tatbikatı başlatan ekipler kaza olduğu ve acil olarak ambulans gönderilmesi yönünde ihbar yaparak kronometreyi çalıştırdılar. İhbarın 5. dakikasında polis, 6. dakikasında ise trafik ekipleri olay yerine ulaşırken ambulans gelmedi. 10 dakika geçmesine rağmen ambulansın olay mahalline hala intikal etmemesi üzerine 2. ihbar yapıldı. Ancak 20 dakika daha geçmesine rağmen acil yaralı var denilerek çağırılan ambulans, olay yerine bir türlü gelmedi.
 
Bunun üzerine Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, beraberindekilerle birlikte Pazar Devlet Hastanesine geçerek konuyu incelemeye aldı. Santral ve ardından da acil servise uğrayan Kaymakam Sezgin, sağlık gurup başkanı Doktor Rindol Conkar’dan bilgi aldı. Doktor Conkar hastanede 4 görevli ambulans şoförü olduğunu belirterek, “Kadro yetersizliği nedeniyle bir nöbetçi bulundurabiliyoruz. O da Rize’ye hasta götürdü. Gelen ihbarı Ardeşen’e bildirerek oradan ambulans istedik.” Dedi
Kaymakam Sezgin ise uygulamada bir aksaklık olduğunu belirterek, “Buna bir çözüm getirilmesi gerekiyor. En azından bir ambulans görevdeyken hastanede bir de yedek bulunması lazım. Bu servis 24 saat hazır olması gerekirken, görevli olduğu zaman hizmet verir anlayışıyla mı çalışıyor? Bunun mutlaka sorgulanması gerekiyor. Sağlık İl Müdürlüğüyle görüşülerek buna bir çözüm bulunacak” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum