1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da kontroller başlıyor!
Pazar'da kontroller başlıyor!

Pazar'da kontroller başlıyor!

Pazar'da, gıda üreten ve satan işyerleri, kurulacak heyet tarafından sıkı takibe alınacak. Hijyenik olmayan yiyecekleri satanlara ağır cezalar verilecek.

A+A-

Abdullah UZUN – Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin Daire amirleri ve Muhtarlarla İlçe Kütüphanesinde yaptığı toplantıda ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili brifing verdi. Toplantıda gündemde olan konular görüşüldü. İlçe Kaymakamı Sezgin konuşmasının ilk bölümünde 07 yaş altı çocukların okullu yapılması için başlatılan çalışmalardan örnekler verdi. Sezgin, “Biz bu projeye çok önem veriyoruz. Muhtarlarımızın bizim gibi duyarlı olmasını bekliyoruz. İnsanların eğitimi doğuştan başlar. Sağlıklı bir eğitim verilmeyen toplumların başarılı olması mümkün değildir. Bu yüzden okul müdürleriyle birlikte başlatılan bu eğitim seferberliğine tüm muhtarlarımızın aktif bir şekilde katılmasını istiyoruz. Biz bu konuda taşımalı eğitimden yararlanarak köylerde bulunan çocuklarımızı okullara taşıyacağız.” dedi.
 
Köylerde yapılan çalışmaların gidişatıyla ilgili Kaymakam Sezgin muhtarlara bilgi vererek “2006 yılında yatırımlar yönünden Pazar altın çağını yaşıyor. İhalesi yapılan tüm işler bizzat tarafımdan takip edilerek eksiksiz tamamlanmasına çalışılmıştır. İlçemizde bulunan 50 köye yıl içinde yapılan yatırımlar küçümsenecek oranda değildir. 50 köyümüzün toplam 510 kilometre yol ağı vardır. Bu yolların tamamının yapılması için 50 trilyona ihtiyaç vardır. Biz yapılan betonlaşma ve istinat duvarları için Kaymakamlığımızca 3,5 trilyon harcama yaptık. Bizi eleştirenler köy yollarına gidip bakmalıdırlar. Bu Paralar devletin parasıdır. Milletin hakkıdır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirtmeyiz. Bize bu yardımları gönderenlere müteşekkiriz. Tabi tüm köylerimizin ihtiyaçları bir anda bitmez. Zaman içinde tüm köy yollarını yapmaya kararlıyız. Hükümetin kararı da bu yöndedir.”dedi.
Daha sonra muhtarlara söz veren Kaymakam Yalçın Sezgin ilk sözü sahil köyü muhtarına verdi. Muhtar grup yolu bağlantısının 20 metrelik kısmının beton yapılmasını istedi. Köyün kanalizasyonu için köylüden 15 milyar topladığını söyleyen muhtar bu yolun Kaymakamlıkça yapılmasını istedi. Kaymakam Sezgin ise “Ben kefilim. Siz yapın, bu parayı ben vereceğim” dedi. Daha sonra Dernek köyü muhtarı sağlık konusunda sıkıntıları olduğunu ve çöp sorununun halledilmesi gerektiğini söyledi. Kaymakam Yalçın Sezgin, çöp sorununun tüm bölgenin ortak sorunu olduğunu belirterek, çözümün de aynı şekilde beraberce olacağını ifade etti. Konu dışında sorulan sorulara müsaade etmeyen Kaymakam Sezgin “İlçemizde bulunan esnaflarla geniş kapsamlı bir toplantı yapıp sağlıksız gıdalarla bunların imalathanelerinin denetim altına alınması konularını konuşacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız