1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da KÖYDES tepkisi
Pazar'da KÖYDES tepkisi

Pazar'da KÖYDES tepkisi

Pazarlı Muhtarlar, Köy Hizmetlerini arar duruma geldiklerini belirterek KÖYDES'in kendilerini mağdur ettiğini söylediler.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Avcı, Köy Hizmetlerinin kaldırılarak yerine getirilen KÖYDES’in ihtiyaca cevap veremediğini iddia etti. Başkan Avcı, araç sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Mart ayından itibaren Öncelikli olarak Köylerimiz de yol yapımı çalışmalarımıza ağırlık vererek dokuz guruba ayırmıştık. Bu çalışmalarımızda en önemli sorunumuz araç sıkıntısı oldu. Araçlarımız çok eski istediğimiz şekilde faydalanamıyoruz. Araç konusunda gerekli her yere müracaatlarımızı yaptık milletvekilleri dahil olmak üzere dosyalarımızı sunduk. Ne yazılı nede sözlü olarak hiçbir cevap alamadık. İş makineleri daha önce köy hizmetlerine dâhildi. Şimdi tam olmasa da Özel idare bağlı olarak KÖYDES’e devredildi. Köy hizmetleri zamanında daha iyi hizmet alıyorduk. Şimdi ise kendi imkânlarınızla yetinin diyorlar. Bizimde imkânlarımız yeterli değil. Muhtarlarımızdan ve vatandaşlardan gelen talepleri karşılayamıyoruz." dedi.
 
Handağı Muhtarı M. Ali Kesimal ise tedbir alınmadığında heyelan bölgesi olan Rize’de bu sıkıntıların sürekli devam edeceğini belirterek, “Tüm köylerde olduğu gibi bu yıl bizde kendi köyümüzde istediğimiz bakımları yapamadık. Muhtarlar derneği olarak KÖYDES’den yani Kaymakamlıktan bir iş makinesi alınarak ancak 2 km bir yol yapabildik. Bununda mazot parasını vatandaşlar verdi. Eski bir paletli makine var. Bize ne zaman sıra gelecek belli değil. 5. gurubun 8. sırasındayız. Önümüzde kış bakalım ne olacak. Pazar’ın 1 eder, 2 kamyon 1 tane kepçe 1 greydere ihtiyacı olduğunu yetkililere 50 köy muhtarı adına bildirdik. Ancak sorunumuz hala çözülmedi” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum