1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da MERNİS çalışması
Pazar'da MERNİS çalışması

Pazar'da MERNİS çalışması

MERNİS projesinin ilçede hızla devam ettiğini söyleyen pazar Nüfus Müdürü Hasan İstif, vatandaşların görevlilere yardımcı olmalarını istedi.

A+A-

Naci GÜVEN - Pazar Nüfus Müdürü Hasan İstif, tüm Türkiye’de uygulamaya konulan adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmalarının ilçede de devam ettiğini belirterek, devletin büyük önem verdiği bu projeye halkın da gerekli özeni göstermesini istedi. Bir basın açıklaması yaparak vatandaşların konuya hassasiyet göstermelerini isteyen İstif, “Bilindiği gibi MERNİS Projesi ile Türkiye genelindeki tüm insanların nüfus kayıt bilgileri defterden bilgisayar ortamına aktarılmış, böylece işlemlerin çok hızlı bir şekilde yapılması sağlanmıştır. Bu uygulamayla ilgililerin adreslerinin kaydedilmesi esas alınmıştır. Konuyla ilgili Pazar İlçemizde oluşturulan komite, köylerde muhtarların başkanlığında tespit edilen diğer kamu görevlileri aracılığıyla tüm binaların numaralandırma işlemlerini bitirmiştir. Mahallelerimiz ve şehir merkezindeyse belediyemiz tarafından bu çalışmalara halen devam edilmektedir. Halkımızın kapılarda yazan numaralara sahip çıkarak korumaları gerekmektedir. Yakın bir zamanda görevlendirilecek anketörler tarafından binalarda oturan kişilerin isim ve adreslerinin yazılmasına başlanacak. Bunun için de hane reisinin konutlarında oturan kişilerin kimlik bilgileriyle TC kimlik numaralarını hazır bulundurarak gelen görevlilere yardımcı olmalarını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum