1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'da sinema keyfi
Pazar'da sinema keyfi

Pazar'da sinema keyfi

Bir süre önce Pazar'da hizmete açılan Sineklass Sineması vizyondaki filmlerin gösterimine başlıyor.

A+A-

Pazar ilçesinde bir süre önce hizmete açılan sineklass sineması vizyona yeni giren ve adından sıkça söz ettiren filmleri bir bir gösterime sunmaya başlıyor. Başrollerini Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Tuna Orhan ve Tuncer Salman’ın paylaştığı Hokkabaz 10 Kasım Cuma günü gösterime giriyor. Sineklass Sineması Müdürü Tuncay Beyaz, kültürel anlamda oturmuş bir sinema kültürünü barındıran Pazar ve çevre ilçelerdeki vatandaşlara vizyondaki filmleri izlettirmekten gurur duyduklarını belirterek, “Hokkabaz, Dünya Ticaret Merkezi, Garez2, Kanlı mesaj, Koruyucu, Testere3, Dünyayı kurtaran adamın oğlu ve İlk aşk film bağlantılarını yaptık. Sırasıyla gösterime girmeye başlıyorlar.” Dedi
Tuncay Beyaz, ara tarihlerde yeni filmleri de gösterime dahil edeceklerini belirterek, “Sinemamız toplam 210 kişilik kapasitesiyle, çift havalandırma ve klimalı 2 salonda Dolby Dijital ses sitemli teknolojisiyle her türlü zevke hitap eden bir yapıda hizmet veriyor. 120 metrekare cafemizde 3 plazma ekran ve müzik sistemiyle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için seçkin personelimizle çalışmaktayız. Rezervasyon ve önceden bilet satışı gibi ek hizmetlerimizin yanında Ardeşen ilçemize gece saat 24’e kadar servisimiz de mevcuttur.” Diye konuştu.
Pazar Sineklass Sineması’nda gösterime girecek bazı filmler:
Film: Dünya Ticaret Merkezi
Yönetmen: Oliver Stone
Senaryo: Andrea Berloff, John McLoughlin
Oyuncular: Maria Bello, Connor Paolo, Anthony Piccininni, Alexa Gerasimovich, Morgan Flynn
Filmin Türü: Drama
Süre: 129 dakika
Konusu: 11 Eylül 2001 sabahı New York alışılmadık derecede sıcak bir güne başlamaktadır. Liman koruma polisi Will Jimeno’nun aklında kişisel izin gününü en sevdiği hobisi olan okçuluğa ayırmak vardır. Ancak ani bir kararla o gün çalışmaya karar verir. Öte yandan New York Limanı Polis Departmanı’nın deneyimli komiser yardımcılarından John McLoughlin de günlük görevinin ayrılmaz parçası olan 1 buçuk saatlik devriye görevine hazırlanmaktadır. Polis arkadaşlarıyla birlikte Manhattan’ın yolunu tutarlar. Görünüşte herhangi bir gün gibidir ama hiç de öyle olmayacaktır.
Dünya Ticaret Merkezi’ne düzenlenen saldırının hemen ardından kulelere giden ilk ekip, New York Limanı Polis Departmanına bağlı tim olur. Aralarında McLoughlin ile Jimeno’nun da bulunduğu beş kişi binalara girer. Kulelerin çökmesi üzerine enkazın altında mahsur kalırlar. McLoughlin ile Jimeno mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. Ancak çöken kulelerin enkazının 6,5 metre altında beton ve metal yığınları arasında mahsur durumdadırlar. Birbirlerine göremedikleri halde enkaz arasından gelen seslerden diğerlerinin de hayatta olduğunu anlarlar. Sonraki 12 saat boyunca McLoughlin ile Jimeno birbirlerine ailelerini, polis örgütündeki hayatlarını, umutlarını ve hayal kırıklıklarını anlatarak hayata tutunmaya çalışırlar. Oliver Stone imzalı “World Trade Center – Dünya Ticaret Merkezi”nde enkaz altında hayata tutunmaya çalışan fedakar insanların öyküsü anlatılır.
Filmde ayrıca enkazda sıkışıp kalan iki polisin eşleriyle (New York’ta Donna McLoughlin ve New Jersey’da Allison Jimeno) çocuklarının yaşadığı derin acıların portresi çizilir. Sevdiği insanlardan hiçbir mesaj veya haber alamayan yakınlarının cehenneme dönen yaşamı gözler önüne serilir.
Ayrıca 11 Eylül gecesi iki polisi enkaz arasında bulan Connecticut’lu eski denizci Dave Kernes’in imkansızı başarma çabaları; 12 saat devam eden kurtarma operasyonuna hayatları pahasına katılan itfaiyecilerin, polislerin ve sağlık görevlilerinin yaşadığı stres dolu anlar görüntülenir.
Film: Hokkabaz
Yönetmen: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı
Senaryo: Cem Yılmaz
Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin , Tuna Orhan , Tuncer Salman
Filmin Türü: Komedi
Süre: 122 dakika
Konusu: İskender (Cem Yılmaz) hokkabazdır. Yani aslında sihirbazdır. Ama onun ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın (Tuna Orhan) dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul’dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait’i de (Mazhar Alanson) dahil ederek, büyük risk alırlar. Baba Sait, İskender’i takdir etmeyi uzun yıllar evvel bırakmıştır. Turne üçlüyü kaynaştırırken, aynı zamanda görkemli bir dağılmaya sebep olur.
Film: Koruyucu
Yönetmen: Andrew Davis
Senaryo Ron L. Brinkerhoff
Oyuncular: Kevin Costner, Ashton Kutcher, Sela Ward, Shelby Fenner, Brian Wade
Filmin Türü: Aksiyon, Macera
Süre: 136 dakika
Konusu: Ben Randall korkunç bir fırtınada meydana gelen kazadan kurtulan tek kişidir. Kazadan sonra eğitmenlik yapmak üzere 'A' okuluna yollanır. 'A' okulu, kibirli ve şımarık gençlerin en iyi seviyede yetiştirilmek üzere elit bir eğitim programının verildiği yerdir. Ben yaşadığı kötü kazayı atlatabilmek için kendisini eğitime verir. Okulda bazı değişiklikler yapar. Jake Fischer okulun başarılı ve ukala öğrencisidir. İlk başlarda Ben'le yıldızları barışmaz. Aralarında kısa sürecek bir mücadele başlar. Ben,Jake'nin iç dünyasını keşfeder. O saatten sonra büyük işler için sırt sırta verirler.
Film: Kanlı Mesaj
Yönetmen: Christopher Smith
Senaryo: James Moran, Christopher Smith
Oyuncular: Danny Dyer, Laura Harris, Tim McInnerny, Toby Stephens, Claudie Blakley
Filmin Türü: Korku, Komedi
Süre: 90 Dakika.
Konu: Sabah dokuzdan akşam beşe kadar çalışmak gerçek bir ölüm olabilir ama iş arkadaşlarıyla yapılacak sosyal bir aktivite ölümden de beterdir. Bir Amerikan silah firmasının İngiliz ofisinde çalışan yedi iş arkadaşı, performanslarından dolayı şirket tarafından ödüllendirilir ve haftasonu için Macaristan ormanlarında bir paintball gezisine gönderilirler. Gittikleri gezi, ölüme susamış katil ruhlu yağmacılar tarafından sabote edilir. Burada iş kurallarının geçerliliği yoktur, en akıllı kim ise bu korkunç iş gezisinden o sağ çıkacaktır.
Mesai arkadaşlarının kötü kaderleri, insanları öldürmek için kullanılan silahlar üreten bir şirkette çalışmaya mı bağlıdır?
Film: Garez 2
Yönetmen: Takashi Shimizu
Senaryo: Stephen Susco, Takashi Shimizu
Oyuncular: Sarah Michelle Gellar, Amber Tamblyn, Edison Chen, Arielle Kebbel, Jennifer Beals
Filmin Türü: Drama, Korku
Konu: Aubrey Davis yatalak anesi Bayan Davis'ten kız kardeşi karen'in japonya'da bir hastanede yatmakta olduğunu öğrenince onu almak için Japonya'ya gider. Kız kardeşinin aynı zamanda bir evi ateşe vermesi sonucu erkek arkadaşının ölmesine neden olduğundan soruşturma altındadır ve onu çıkarmak pek kolay değildir.Aubrey olayların içine daldıkça işin karanlık bir güç tarafından lanet altında olduğunu anlar. görünüşte birbiriyle alaksı olmayan bir çok kişi tehlike altındadır.
Film: Testere 3
Yönetmen: Darren Lynn Bousman
Senaryo: James Wan, Leigh Whannell
Oyuncular: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus MacFadyen, Bahar Soomekh, Dina Meyer
Filmin Türü: Gerilim, Psikolojik
Orijinal Adı: Saw 3
Süre: 107 dakika.
Konu: Toplumu şiddetle sarsan, polisi ise aciz bırakan acımasız ve karmaşık oyunların ardındaki suç dehası Jigsaw, yeni çırağı Amanda’yla birlikte bir kez daha kaçmayı başarmış ve ortadan kaybolmuştur. Şehirdeki dedektifler ikilinin yerini bulmaya çalışırken, Doktor Lynn Denlon ve Jeff Jigsaw’un yeni kurban adaylarıdırlar fakat bundan haberleri yoktur.
Film: İlk Aşk
Yönetmen: Nihat Durak
Senaryo: Ada senaryo grubu
Oyuncular: Çetin Tekindor, Tarık Papuççuoğlu, Vahide Gördüm, Erol Günaydın, Halit Ergenç
Filmin Türü: Romantik, Drama
Konu: Denize kıyısı olan bir Ege kasabasında 1990'ların başı. Kasabanın ileri gelenlerinden Arifoğulları ailesi eski ihtişamlı günlerinden çok uzaktadır. Eski usullere göre işletilen zeytinyağı fabrikaları artık çürümek üzeredir. Tarlaların çoğu satılmış, elde avuçta bir şey kalmamıştır. Ailenin reisi Arif Arifoğlu (Erol Günaydın) 85 yaşına gelmiş, elini yıllar önce işten güçten çekmiş, aksi bir ihtiyardır. Oğlu Azmi'nin (Tarık Papuççuoğlu) tek derdi, eski karısı Nevin'in (Vahide Gördüm) gönlünü tekrar kazanmaktır. Onun oğlu Kemal (Halit Ergenç) ise çürümeye yüz tutmuş fabrikayı satıp ele geçecek parayla rahat bir hayat sürme hayalleri kurmaktadır. Arifoğulları'nın en küçüğü Arif Ege ise çocukluktan ergenliğe geçiş sürecinde ilk aşk sancıları çekmektedir.
Film: Dünyayı Kurtaran adamın oğlu
Yönetmen: Kartal Tibet
Senaryo: Murat Boyacıoğlu
Oyuncular: Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Deniz Seki, Pascal Nouma, Ayşen Gruda
Konu: Uga, Dünyayı Kurtaran Adam'ın ikiz çocuklarından birini kaçırır. Kaçırılan kötü oğul, Zalbadar adıyla uzayda korku salar. İkiz kardeşi Kartal Kaptan ise dünyada kalır ve kaybolan bir Türk astronotunu bulmaya çalışır. Gemisi "Ulubatlı"yla Galaktika'da dolaşırken Zaldabar'la karşılaşır.
Orta Asya steplerinde ejderhalarla savaşan, Çin Seddi'ni aşan, dağdan indirdiği gemilerle Bizans'ı dize getiren, her Şampiyonlar Ligi öncesinde Avrupa'da destan yazmaya hazırlanan Türk insanı sonunda uzayı da fethederek Türk'leştirir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum