1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar’da Yaz Spor Okulları'nın açılışı gerçekleştirildi
Pazar’da Yaz Spor Okulları'nın açılışı gerçekleştirildi

Pazar’da Yaz Spor Okulları'nın açılışı gerçekleştirildi

2022 yılı Yaz Spor Okullarının açılış töreni Pazar M. Akif Pirim Spor Salonunda geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

A+A-

RAMAZAN YILDIRIM
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlaması amacıyla ücretsiz eğitimlerin verileceği “Yaz Spor Okulları” düzenlenen tören ile açıldı. 

sp1-010.jpg

Programa Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Kaya, siyasi parti ve STK temsilcileri ile kurum amirleri, aileler ve öğrenciler katıldı. 

sp4-006.jpg

Kaymakam Akın, programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenler ve uzman eğitmenlere teşekkür ederek, “Pazar’da bu yıl 14 spor branşında ve gençlik merkezinde de birçok atölye dalında uzman eğitmenler eşliğinde sporun ve sanatın temel unsurlarını öğretilmesi amacıyla, eğitimlerini ücretsiz olarak yapabilme imkânı sağlanıyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın bu faaliyetlerde yer almalarını istiyoruz” dedi.

sp3-008.jpg

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Kaya yaptığı konuşmada, “Büyüyen ve gelişen, genç nüfusa sahip ülkemizde gençlik ve spor eğitimi faaliyetlerinin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Maalesef teknoloji ve iletişim olanakları arttıkça çocuklarımız ve gençlerimiz spordan ve sanattan uzaklaşıyor, onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak güçleşiyor. Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, iletişimini güçlendirmesi, sosyal çevresinde başarılı iletişim ağı kurabilmesi ve bedensel anlamda güçlü, zihinsel anlamda da kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, ülkesini ve milletini seven, topluma faydalı nesiller yetiştirmenin yolu spordan ve sanattan geçiyor. Bu doğrultuda çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları spora yönlendirmek, kötü alışkanlıklardan ve suça yönlendiren etkenlerden uzaklaştırmak spor aracılığı ile çocuk aile ilişkisini geliştirilmek ve güçlendirilmek sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla çocuk ve gençlere yönelik “spor okulları” uygulaması bugün itibariyle başlamıştır. Kaymakamlığımızın himayelerinde gençlik ve spor ilçe müdürlüğümüz uhdesinde ilçemizde bu yıl 14 spor branşında ve gençlik merkezimizde de birçok atölye dalında uzman eğitmenler eşliğinde çocuklarımıza sporun ve sanatın temel unsurlarının öğretilmesi amacıyla eğitimlerini ücretsiz olarak yapabilme imkânı sağlanacaktır.” ifadelerini kullandı. 

sp2-009.jpg

galeri.gif

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum