1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazar'ın yeni müftüsü göreve başladı
Pazar'ın yeni müftüsü göreve başladı

Pazar'ın yeni müftüsü göreve başladı

Pazar ilçe Müftülüğü görevine atanan Recep Şahan, ilçedeki görevine başladı.

A+A-

CEVAHİR TOPALOĞLU
Pazar İlçe Müftülüğü görevine, Artvin İl Müftü Yardımcısı Recep Şahan atandı. Müftü Şahan, bugün itibariyle ilçedeki görevine başladı.

mufturecepsahan.jpg

Yaklaşık 3 sene Pazar İlçe Müftülüğü görevinde bulunan Müftü Şükür Küçük’ün, 01 Haziran 2021 tarihinde Vakfıkebir ilçe müftülüğü görevine atanmasıyla boşalan Pazar İlçe Müftülüğü görevine, bir süreden beri Ardeşen İlçe Müftüsü Mehmet Genç vekâlet ediyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 1 Haziran 2022 tarihli "Atama ve Nakil" onayı ile Pazar İlçe Müftülüğü görevine atanan Recep Şahan, yeni görev yerinde hizmete başladı.

pazarmuftuluk.jpg

Pazar İlçe Müftülüğü çalışanları ile tanışan Şahan:" Bugün itibari ile görevimiz başladık. Diyanet işleri Başkanlığının mevzuatı çerçevesinde halkımıza en güzel şekilde din hizmetinde bulunacağız." dedi

RECEP ŞAHAN KİMDİR?
1974 yılında Giresun’un Espiye ilçesi Kurugeriş Köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladı. 1985'de Espiye İmam Hatip Lisesi'ne başladı. 1991'de naklen Bursa İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırdı ve liseyi burada bitirdi(1992) 1993'de Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne girdi. 25 Temmuz 1996'da Espiye'nin Avluca Köyü'nde İmam-Hatiplik görevine başladı. 1999'da fakülteyi bitirdi. Aynı yıl (06.09.1999)Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ne girdi. 30 aylık bir ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 de mezun oldu ve vaiz olarak Giresun Tirebolu’ya atandı. 04.07.2002 tarihinde Tirebolu'da ilçe vaizi olarak göreve başladı. 29.11.2002 tarihinde askere gitti. Askerliğini Erzurum Aşkale'ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı. 04.07.2003 tarihinde askerden döndü ve 16.07.2003 tarihinde de Tirebolu'da vaiz olarak tekrar görevine başladı. 28.08.2003 -15.09.2005: Siirt Baykan İlçe Müftülüğü görevi, 23.09.2005-25.11.2011: Giresun Doğankent ilçe müftülüğü görevi, 01.12.2011 - 08.08.2014 Avusturya Viyana ATİB 20 Merkez Camiinde din görevlisi olarak görev yaptı. 09.09.2014-17.09.2015 tarihleri arasında Ordu Akkuş Müftülüğü görevinde bulundu. 01.10.2015- 26.06.2020 tarihleri arasında Bartın ili Kurucaşile Müftülüğü görevinde bulundu. 09.07.2020- 23.03.2021 tarihleri arasında Trabzon Vakfıkebir Müftülüğü görevinde bulundu. 03.03.2021 tarihli DİB onayı ile Artvin İl Müftü yardımcısı olarak görev yapmakta iken 1 Haziran 2022 tarihli "Atama ve Nakil" onayı ile Pazar İlçe Müftülüğü görevine atandı. Müftü Recep Şahan, evli ve iki kız çocuk babası.

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.