1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazarlı din görevlisine altın madalya
Pazarlı din görevlisine altın madalya

Pazarlı din görevlisine altın madalya

Pazar İlçe Müftülüğü personellerinden Din görevlisi Salih Serdar Birinci, 41'inci kez kan bağışında bulundu. Birinci’ye Kızılay tarafından altın madalya ve berat verildi.

A+A-

CEVAHİR TOPALOĞLU
Periyodik olarak Kızılay'a kan bağışında bulunan Pazarlı din görevlisi Salih Serdar Birinci (49), 41 ünite kan bağışlaması üzerine Türk Kızılay'ı tarafından Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ın imzası olan altın madalya beratı ile ödüllendirildi.

kzly-002.jpg

Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Altın Madalya Beratı mesajında, ‘Büyük bir yardımseverlik ve sosyal sorumluluk örneği göstererek, hiçbir karşılık beklemeksizin ihtiyacı olan insanların kullanımı amacıyla 41 ünite kan bağışlayarak Türk Kızılay'ın seçkin kan bağışçıları arasına siz de katıldınız. Örnek davranışınız nedeniyle Türk Kızılay'ın kan bağışçıları için hazırladığı Altın Madalya ile onurlandırılmaya hak kazandınız. Bu berat ile Türk Kızılay ve ihtiyaç sahipleri adına minnettarlığımızı sunar, kalbinizdeki iyiliğin hiç eksilmemesini dileriz.’’ dedi

Kızılay'a 15 yılda 41 ünite kan bağışında bulunan Salih Serdar Birinci altın madalya ve başarı belgesi aldı. “Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V.) tedavi amacıyla olduğu gibi kişinin kendi sağlığı için de kan vermesini tavsiye etmiştir” diyen Salih Serdar Birinci, yılda ortalama 3 kere kan bağışında bulunduğunu söyledi. Birinci, ‘’Türk Kızılay’ına periyodik aralıklara kan veriyorum. Günümüzde sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden bir tanesi Kan’dır. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç olup, yapacağımız her bir kan bağışı ile bir Can’a umut olabiliriz. Sağlığımız açısında da Kan vermek vücudumuz için faydalıdır. Bağışladığımız her bir kan bağışı, 3 insanımıza hayat oluyor. Abdullah İbni Ömer radıyallahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir Müslümandan bir sıkıntıyı giderirse, Allah Teâlâ o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Bu konuda lütfen duyarlı olalım, kan bağışımızı yapalım.” diye konuştu.

Pazar İlçe Müftülüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Türk Kızılayı Pazar İlçe Müftülüğü personeli Salih Serdar Birinci hocamızı altın madalya ile onurlandırdı. Büyük bir yardımseverlik örneği gösteren Salih Serdar Birinci, 41 ünite kan vererek hastalara şifa kaynağı oldu. Bu örnek davranışına kayıtsız kalmayan Türk Kızılayı Rize Şubesi altın madalya hediye ederek kendilerini onurlandırdı. Hocamız ayrıca bu örnek davranışı ile Türk Kızılayı’nın seçkin bağışçıları arasında ismini yazdırdı.’’ ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum