1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Pazarspor ligden nasıl düştü?
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Pazarspor ligden nasıl düştü?

A+A-

Trabzonspor’un pilot takımı Karadenizspor müthiş bir başarı gösterip Play-Off grubuna kaldı.
Zaten ligin en iyi ve kaliteli takımı olarak açık ara önde tamamladı. Karadenizspor’un ligde yenemeyeceği takım yoktu. Uzun lig maratonun dada bunu gösterdi. Karadenizspor son maçında Erzurumspor ile berabere kalması beklenen normal bir sonuçtu. Mağlup duruma düşmesine rağmen beraberlik golünü attı. Zaten Karadenizspor istediği zaman istediği golleri atıp istediği sonucu alan bir takım olmasına rağmen Erzurumspor’a karşı şansı yaver gitmedi. Bu beraberlikte Pazarspor’u küme düşürdü. Karadenizspor hafta sonu başlayacak olan Play-Off maçlarının favori takımı. Başarılı olup Bank Asya 1. lig’e çıkan 3. takım olur. Bu güce de fazlasıyla sahip.
Karadenizspor’un Erzurumspor ile oynadığı maç ise kolay kolay unutulmayacak.
Pazarspor 4 yıl mücadele ettiği 2. lige veda etti. Komşunun komşuya ettiğini akrep akrebe etmez. Erzurum çok büyük bir kent. Pazar’da 20 bin nüfuslu küçük bir ilçe. Varın gerisini siz düşünün. Mavi beyazlıların küme düşmesinin bir değil birçok nedeni var. Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın, küme düştükten sonra “Pazarspor alamadığı puanlar yüzünden değil, bir takım manipülasyonlar sonucu düşmüştür. Son haftaları göze aldığımızda bunu açıkça görebiliyoruz” dedi. Yangın, bu söyleminde çok haklı. Çünkü son haftalarda oyunlar oynandı ve kurban olarak seçilen Pazarspor küme düştü. Şimdi Yangın’a sormak gerek. Manipülasyonlara karşı ne yaptınız? Demek ki hiçbir şey yapamadınız.
Sen kümede kalma umudunu son haftaya başka takımların oynayacağı maçın sonucuna bırakırsan elbette küme düşersin. Çünkü oynanan oyunlara karşı büyük denizlere salındı düşler. Pazarspor’un kaderiyle satranç oynayanlar, kendilerini teşhir etmiştir. Pazarspor’un başkanı ve yönetimi şimdi gerçek suçluya makyaj yapıyor. Hüseyin Yangın hakkını elbette vermek gerek. Eski Başkan Celal Kılıç’tan görevi devraldıktan sonra kulübe hizmet etti. Alt ve tesisleşme olmak üzere önemli işler yaptı. 4 yıl önce 2. lige çıkıldığında yaşadığı sevinç bugün hüzne döndü. Çıkmak zor ama düşmek çok kolay. Pazarspor’ da hatalarının kurbanı oldu. İzmir’den İstanbul’dan Pazar’ın yolunu dahi bilmeyenler hoca olarak gelirse olacağı da buludur. Harcanın bunca emek yapılan işler heba olup gitti. Zaten 3. ligin amatör kümeden farkı kalmadı.
Asıl mesele vezirde, fillerde. Asıl mesele şahlarda padişahlarda.
Pazarspor’un yönetenler adam gibi eleştirilere kulak asmamak için asma kilit taktı kulaklarına. Takımı yolundan çeviren yanlışlarda inat ettiler. Bir kere olsun, kendi hatalarını tercüme etmedi. İtaat etmeyi yöneticilik sayanlar da takının Neron’larıdır.
Ama ben biliyorum ki Pazarspor’un gerçek sahipleri var. Ve onlar da, haykırmaları gerektiği yerde sustukları için Pazarspor’un küme düşmesinin suç ortaklarıdır.
Başkan Hüseyin Yangın, her yıl yapılan genel kurulda bu son dönemim demesi de bugün gelinen noktanın bir başka nedenidir. Pazar 170 yıllık bir ilçe. Siyasilerin elinde oyuncak olan küçük bir sanayi sitesi dahi olmayan bir kasaba. Pazar’ın Pazarspor’dan başka hiçbir şeyi yok. Siyasiler de bunun hesabını vermeliler. Küme düştükten sonra bırakıp gitmek olmaz. Başkan Yangın, Pazarspor’un yeniden 2. lige çıkartmak zorundadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
21 Yorum