1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Pazarspor tesisleri açıldı
Pazarspor tesisleri açıldı

Pazarspor tesisleri açıldı

Pazarspor Suat Karabekir Spor Eğitim Merkezi, Rize Valisi Kasım Esen, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce ve davetlilerin katılımıyla hizmete açıldı.

A+A-

Tesisler önünde düzenlenen törende ilk konuşmayı yapan Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, tesise kulübe büyük katkıları olan merhum Suat Karabekir’in simini verdiklerini belirterek, “Pazar’da gençlerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda spor yapabilmeleri için bu tesislere ihtiyacımız vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi. 


 
Daha sonra söz alan Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin de Pazar’ın sportif alanda önemli başarılar elde ettiğini belirterek, “Biz de bu başarıların daimi olması için devlet olarak Pazar’da bir Spor Lisesi kurulacağını ilk defa buradan müjdeliyoruz. Bölgenin en büyük spor salonunun hizmete girdiği ilçemizde diğer spor aktivitelerinde de başarılar elde ermek için bu işin okulu şarttı” diye konuştu.

Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce de yaptığı konuşmada, nüfusu ve coğrafyasına göre büyük başarılar elde eden Pazar’ın bu yatırımları hak ettiğini belirterek, “Küçük il veya ilçe diye bir kavram yoktur. Rizespor ve Pazarspor’u değerlendirirsek bu iki güzide kulübümüzün diğer nüfusu ile coğrafyası 10 kat daha büyük il ve ilçelerden çok daha büyük başarılara imza attığını görüyoruz. Başarı inanmaktan geçer. Bu anlamda başarıların devamı için de destek gerekir” diye konuştu. Son konuşmayı yapan Rize Valisi Kasım Esen de Pazar’ın spor ile akla geldiğini belirterek, “Benim teklifim de Pazar ilçesinin giriş ve çıkışına asılacak büyük ışıklı tabelalarla burada spor önemli bir aktivitedir türünde dikkat çekici bir slogan yazılmalıdır” dedi. Tabela konusunda Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce alt yapının hazırlanması halinde kurum olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi. Açılış öncesi, spor tesislerine adı verilen Suat Karabekir’in kardeşi Pazarspor Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Karabekir yüklü bir bağış çekini Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın’a takdim etti.

Başkan Hüseyin Yangın da rakamı açıklamak istemediğini ancak tesislere yapılan masrafın yarısına yakın bir meblağın bağışlandığını belirterek teşekkürlerini iletti. Tören, Vali Kasım Esen, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın ve Yönetici Ekrem Karabekir’in birlikte tesisin kurdelesini kesmesiyle tamamlandı. (Hızır Tonyalı & Naci Güven & Abdullah Uzun)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum