1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Pazarspor'dan önemli açıklamalar!
Pazarspor'dan önemli açıklamalar!

Pazarspor'dan önemli açıklamalar!

Pazarspor'da Başkan Hüseyin Yangın, lig değerlendirmesi ile ilgili yapılan basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Pazarspor Tesislerinde Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte bir basın açıklaması yapan Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, az farkla kaybedilen play Off mücadelesinin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Sezon başında çalışma şevki ile moral motivasyonlarının ilgisiz tavırlarla bozulduğunu söyleyen Başkan Yangın, devam eden spekülasyonlar nedeniyle Çay Üreticilerinden kesilen cüzi destekten de vazgeçildiğini söyledi... 
Şevk ve moralimizi bozdular
Pazarspor Yönetim Kurulu, sezon değerlendirmesini basın toplantısıyla yaptı. Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, bu sezonun 18 maçlık periyodu değerlendirilirken geçen yıl yaşananların unutulmaması gerektiğini belirterek, “Biz geçen sezon son dakikalara kadar süren mücadelemizin ardından ligde kaldık. Ligde kalma başarımız, başka takımların kaybetmesiyle gerçekleşti türünde başlayan eleştiriler, doz yükseltilerek haksız bir karalamaya dönüştürüldü. İşin gerçeği şevkimizi, moral motivasyonumuzu bozucu bu olayların gölgesinde yeni sezona giriş yaptık. Yönetim Kurulumuz üzerinde düşündüğümüz tasarrufu bu tür empoze edici yaklaşımlar nedeniyle askıya aldık. Gelişen moral bozucu olaylar bu sezon için bizim başarı kriterlerimizi de etkiledi tabiî ki.” Diye konuştu.

Çay parası kesilmeyecek!
Çay üreticilerinden Pazarspor için kesilen cüzi miktardaki yarımların da organizeli bir kampanyayla engellenmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Yangın, “Çay müstahsilinin desteği speküle edilerek bazı organizeli dilekçeler verildi. Yöneticilerimiz bire bir rahatsız edildi. Bu kampanyalar neticesinde bütçemizin yüzde 22'sini karşılayan 250 milyarlık yaş çay gelirlerinde yarı yarıya düşüş oldu. 55 bin kişinin yapması gerekeni ben tek başıma yapmaya kalkıyorsam ve bu iş organizeli bir kampanyayla engellenmeye kalkılıyorsa takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. Gelinen noktada Pazarspor artık çay üreticinden kesinti adı altında yardım almayacaktır. Bu can sıkıcı olayların ardından böyle bir karar almak zorunda kaldık. Şu an için rızası ve imzası olmayan hiçbir üreticiden Pazarspor’a yardım adı altında para kesilmeyecek. Bu iş için organizasyon yapanlar kararımızı müjde olarak kabul edebilirler.” Dedi. Başkan Yangın gelirlerin artırılması için bir eşya piyangosu düzenleneceğini de belirterek konuyla ilgili geniş açıklamanın daha sonra yapılacağını söyledi.
Hedefe varma adına başarısızız!
Başkan Hüseyin Yangın, ilk periyodu 30 puanla 4. sırada tamamladıklarını da belirterek, “Gelinen noktanın başarılı mı yoksa başarısız mı olduğu konusunu bu kriterleri de göz önüne alarak yapmak gerekir. 18 maçta 6 mağlubiyet almışız. Zirveye oynayan, kendine hedef koyan bir takım için bu başarı değildir. İlk 2 sıraya giremediğimiz için başarısızız. Ancak 30 puan toplamışız ve yerimizi küçümseyemeyiz. İstediğimiz hedefe ulaşamadığımız için üzgünüz. İlk 2 sıradaki takımları görünce bu üzüntümüz daha da artıyor. Pazarspor bu ligi ilk 2 sırada tamamlayabilirdi. Arsin takımını ilk sene böyle bir başarı elde ettikleri için özellikle tebrik ediyoruz. Arsin’de Teknik Direktörlük ve menajerlik görevlerinde bulunan iki isimin de Pazarspor’da daha önce görev yapması ve bu başarılarında katkılarının olması ayrıca bizleri de sevindirmiştir.” Şeklinde konuştu.
Kadroya 3 oyuncu alınacak
Başkan Yangın, Teknik Direktör Ercan Ertemçöz ile bir araya gelerek sezonu değerlendirdiklerini de kaydederek, “Bize 1 stoper, 1 sağbek ve bir de Mücahit’in sakatlığının uzun sürebileceğini göz önüne alarak santrafor isteğini iletti. Bahadır’a süper ligden gelen teklifler var. O gerçekleşirse bu mevki için de bir arayış olabilir. Ayrıca 2. kalecimiz Hıdır Ali gitmek istediğini iletti. İyi bir 2. kaleci arayışımız da var. Takımımız Çarşamba günü toplanarak ay sonuna kadar çalışmalara Pazar’da devam edecek. 5 Ocak 2007’de de büyük ihtimalle Antalya’da 15 günlük bir kamp yapılacak. Pazarspor ekstra Play Off için gruptan lider olarak çıkma mücadelesi verecek. Kalan 8 takım arasından lider olarak ligi tamamlayacak güce sahibiz. Hedefimize ilk periyotta ulaşamadıysak da bu dönemde mutlaka varacağız. Bunun için de ne gerekiyorsa yapacağız.” Dedi.
Rizespor’a sitem, Çaykur’a teşekkür
Başkan Yangın, Pazarspor’un Rize ilini temsil etmesine rağmen Çaykur Rizespor’dan şimdiye kadar hiçbir destek göremediklerini de belirterek, “Rizespor Yönetiminden bugüne kadar maalesef gereken ilgiyi ve desteği göremedik. Biz Rize’nin takımıyız. Süper Ligdeki Çaykur Rizespor’un karşılıklı faydalanma esasına dayanarak oynatmadıkları futbolcuları değerlendirme, bizdeki yeteneklerden faydalanma ve karşılıklı diyalog ortamı oluşması anlamında hiçbir çabasının bulunmadığını gördük. Biz de artık bu anlamda bir istek ve çaba içerisinde olmayacağız. Bunun aksine Sayın Genel Müdür Ekrem Yüce ile Yardımcılarının bizlere Çaykur olarak sağladıkları destek konusunda teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önemli olan ilgi ve bunun hissettirilmesidir. Zaman zaman ligde verdiğimiz mücadelede bu destek bizlere moral motivasyon sağlamaktadır. Ayrıca Çaykur’un forma reklâmlarını taşımaktan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.(Naci Güven&Abdullah Uzun&Hızır Tonyalı)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum