1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Pazarspor'un yükselen yıldızı Ozan
Pazarspor'un yükselen yıldızı Ozan

Pazarspor'un yükselen yıldızı Ozan

Pazarspor alt yapısından yetişip A takıma yükselen genç yetenek Ozan Solak Ümit Milli Takım seçmelerine çağrılarak başarısını perçinledi.

A+A-

Pazarspor alt yapısından yetişen ve A takıma yükselerek başarılı bir performans ortaya koyan Ozan Solak, Ümit Milli Takım seçmelerine 2. kez davet edilerek başarısını perçinledi. Milli Takım hocaları tarafından birkaç kez izlenen Ozan, kendi takımında zaman zaman forma bulamasa bile oynadığı maçlardaki üstün performansıyla dikkatleri çekti. Daha önce de futbolunun zirveye ulaştığı dönemde seçmelere davet edilmesine rağmen şanssız bir sakatlık geçiren Ozan, hayatının en talihsiz anı olarak değerlendirdiği bu dönemi çok çalışarak ve azmederek atlattığını söylüyor.
 
12 yıldır Pazarspor’da top koşturduğunu söyleyen genç oyuncu, katkılarını unutması mümkün olmadığı altyapı hocası Kadem Morgül ile başlayıp şu an Ercan Ertemçöz ile devam eden süreçte bir çok değerli teknik adam ile çalışma imkanı bulduğunu belirterek, “Daha sonra İsmail Payal, Engin Işık ve Yüksel Yelkenci gibi çok değerli hocalarımın katkılarını gördüm. Profesyonel anlamda ise Mustafa Akçay, Zafer Bilgetay, Hasan Vezir, Şevki Tonyalı, Oktay Çevik ile bugünlere geldim.” Dedi
Bazı kulüplerin transfer listesinde adının olmasını doğrulayan Ozan, “Pazarspor ile kontratım var. Bu anlamda gelecek tekliflerde kulübümün tavrı çok önemli. Bu kulüpten nice oyuncular yetişti. Şimdi süper lig dahil bir çok takımda başarıyla top koşturan Pazarspor patentli oyuncular var. Pazarspor bugüne kadar hep futbolcunun menfaatleri doğrultusunda tavır sergilemiştir. İnanıyorum ki benimle ilgili yaşanacak gelişmede de kulübümün tavrı olumlu olacaktır” şeklinde konuştu.
Pendikspor’un kendisini resmen istediğini de doğrulayan Ozan Solak, “Bu anlamda son kararı kulübüm verecek. Şartlar konuşulup mutlaka görüşülecektir. Bekleyip göreceğiz. Benim düşüncem biraz da kulübümün tavrıyla alakalı. Gitmem istenirse elbette ki giderim. Ben Pazarlıyım. Şu durumda önemli olan kulübümün menfaatleridir. Benimle ilgili alınacak her karara da saygı duyarım.” dedi.
 
Sezonla ilgili değerlendirmeler de yapan Ozan Solak, “Ligin ilk periyodunu her ne kadar istediğimiz yerde tamamlayamasak da kötü bir yerde bitirmedik. Tek puan farkla şanssızlık eseri yükselme gurubuna çıkamadık. Ancak en azından ekstra Play Off için avantajlı bir konumdayız. İddiamız devam ediyor. Ümit ediyorum ki birkaç takviye ile istediğimiz hedefe ulaşırız. Bundan kesinlikle kuşkum yok. Formumuzun zirvesindeyiz, harika bir kondisyonumuz var ve çok iyi top oynuyoruz. Çok çalışıp hedefe ulaşabiliriz.” Şeklinde konuştu.
Pazarspor’un tek sempati duyduğu takım olduğunu da belirten genç oyuncu, “Gençlerbirliği süper ligdeki beğendiğim takım. Hedef olarak her oyuncu gibi benim de gönlümde yatan Milli Takımdır. Geçen yıl Ümit Milli takım seçmelerine davet edildim. Bu benim için büyük bir gurur vesilesiydi. Ancak daha kampa katılma aşamasındayken takımımla yaptığım antrenmanda omuz kemiğim kırıldı. Bu talihsizlik beni çok üzdü. Çok istediğim seçmelere bu sakatlık nedeniyle gidememiştim. Bu sezon yeniden seçmelere çağırıldığım için çok mutluyum. İnşallah burada ortaya koyacağım performansla bir ilki gerçekleştirerek Milli Takıma yükselmek istiyorum. İnşallah Allah utandırmaz.” Dedi. (Röportaj ve fotoğraflar: Naci GÜVEN))

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
18 Yorum