1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Polisin psikolojisi bozuldu
Polisin psikolojisi bozuldu

Polisin psikolojisi bozuldu

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, AB uyum yasaları çerçevesinde, yetkileri değiştirilen polisin psikolojik olarak geri çekildiğini söyledi.

A+A-

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde yetkileri değişen polisinin kafasının karıştığını, psikolojik olarak geri çekildiğini söyledi.
Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, AB uyum yasaları çerçevesinde polisin yetkilerinin elinden alındığına inanmadığını belirterek, psikolojik olarak kafası karışan polis memurların, acaba soruşturma açılır mı sorusunu kendilerine sorarak geri adım attıklarını söyledi. Demirtaş, "Ben polisin yetkilerinin elinden alındığına inanmıyorum. Sahip olduğu yetkileri bilmeyen polis memurları, uyum yasaları çerçevesinde acaba bunu yaparsam soruşturma açılır mı endişesi ile yetkilerini bile kullanamaz hale geldi. Bazı memurlar yetkilerinin limitini kullanmıyor. Psikolojik olarak geri adım atıyorlar. Rize'de bunu aşacağız. Memurlarımız yetkilerini bilerek en üst limitinde kullanabilecekler. Polisin yetkilerinin elinden alındığı düşüncesi, suç işleme potansiyeli olan kişileri cesaretlendirmektedir. Bu kişilerin polis memurlarına pervasızca yaklaşabildiğini görüyoruz. Rize'de yetkisini kullanmayan memura hesabını sorarız. Arama yetkisi bulunan bir yerde, yetkisini bilmeyip veya kullanmayarak savcılık izni bekleyen, işini aksatan memurun gözünün yaşına bakmayacağım" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız