1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Polisten nefes kesen tatbikat
Polisten nefes kesen tatbikat

Polisten nefes kesen tatbikat

Artvin'de Özel Harekat Timinin tehlikeli ve bir o kadar da cesaret gerektiren gösterileri nefesleri keserken gerçeğinden ayırd edilemedi.

A+A-

Türk Polis Teşkilatı’nın 162. kuruluş yıldönümü, Artvin’de düzenlenen törenle kutlandı.
İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre’nin Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan ve vilayet önünde devam eden kutlamaya Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Birol Şimşek, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, daire amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Artvin Emniyet Müdürü Necmettin Emre,“Polis teşkilatı sosyal ve hukuk devleti çerçevesinde kanun hakimiyetinin sağlanması temel hak ve özgürlüklerin korunması, yaşamın huzur ve güven içinde düzenli bir şekilde sürdürülmesi amacıyla gece ve gündüz ayrımı gözetmeden görev yaparak oldukça güç ve önemli bir sorumluluk üstlenmiştir. Son dönemde yeniden kanlı ve kalleş eylemlerini artıran terör örgütüyle mücadele ederken bazı mehmetçiklerimizin şehit olduğuna şahit oluyoruz. Emperyalist güçlerin maşası olan o eli kanlı gruplar şunu iyi bilmelidirler ki, bin Mehmet şehit olur, bin Mehmet doğar. Atalarımızın, ninelerimizin, dedelerimizin canlarıyla, kanlarıyla yoğurduğu bu vatan için hepimiz şehit olmaya hazırız. Şunu hiç unutmuyoruz, bu vatan kurulurken nice Mehmetler şehit oldu, şehitler toprak oldu. O topraklar bize vatan oldu. O’nu hainlere çiğnetmeyeceğiz. “ dedi.
“Devlet önce zihinlerde, gönüllerde ve kalplerde kurulur” diyen Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu ise konuşmasında şunları kaydetti:” İnsanlar bir arada yaşamaya karar verir, birlikte ortak bir gelecek inşa etmeye azim ederler. Dünya durdukça birlikte yaşamaya karar verirler, milletle devlet dediğimiz şeyi ortaya çıkarırlar. Polis teşkilatı, huzurun temini açısından hayati önemdedir. Türk polisi de tıpkı devletimiz gibi, millet olma halimiz gibi, görev sahası Türkiye Cumhuriyeti sınırları olmakla birlikte, asıl görev sahası Türk milletinin güvenidir, Türk milletinin kalbidir. Türkiye’de görev yapan her polis bu duyguyla hareket eder. Sizler burada nefes alıp verirken, sizler binlerce yıl önceleri bu toprakları vatan yapmış insanların devamı olduğunu, onların torunları olduğumuzu düşüneceğiz. Ve bizden sonra da binlerce yıl bu topraklarda, şanlı bayrağımızın dalgalanacağını inşallah aklımızdan çıkarmayacağız. Bu devamlılık, bu kalıcılık duygusuyla hareket edeceğiz.”
Kutlamalarda, Özel Harekat Timinin tehlikeli ve bir o kadar da cesaret gerektiren gösterileri nefesleri kesti. Hopa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri tarafından eğitilen ‘Barut ve Sergei ‘ adlı polis narkotik köpeklerinin bir otomobilde gizlenen eroini kısa sürede bulmaları ve yine Özel Hareket Şube Müdürlüğü’ne bağlı timlerin bir otobüsten rehin kurtarma operasyonu gösterisi başarıyla sonuçlandı. Gösteriyi izleyen vatandaşlar ekipleri uzun süre alkışladı.

Öte yandan,17–23 Şubat 2007 tarihinde Makedonya’nın Üsküp şehrinde düzenlenen Balkan Polis Şampiyonasında Balkan ikinciliğini elde eden Artvin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Serkan Özel’e Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu bir plaket verdi.
Daha sonra Polis haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Öğrenciler tarafından coşku içinde okunan şiirlerin ardından kutlamalar sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız