1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Prizle uğraşan 2 kişi akıma kapıldı
Prizle uğraşan 2 kişi akıma kapıldı

Prizle uğraşan 2 kişi akıma kapıldı

Artvin'de serinlemek için dereye giren 2 çocuk, ıslak halde geldikleri evde prizle oynayınca akıma kapılarak hayatını kaybetti.

A+A-

Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Kaynarca köyünde serinlemek için dereye giren 2 çocuk, ıslak halde geldikleri evde prizle oynayınca akıma kapılarak hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, serinlemek için köydeki dereye giren Dursun Kemal Keskin (15) ve amcasının oğlu Mehmet Keskin (8), sudan çıktıktan sonra ıslak halde eve geldi. Bozuk olduğu tahmin edilen prize eğeyi takan Mehmet Keskin, bir anda akıma kapıldı. Mehmet Keskin'in akıma kapıldığını ve çırpındığını fark eden amca oğlu Dursun Kemal Keskin, kurtarmak için kolundan tutunca o da akıma kapıldı. Çocukların akıma kapıldığını gören yenge Hatice Keskin de yere düştü. Bağırma sesiyle gelen anne Sunduz Keskin elektrik şalteri indirdi ancak 2 çocuk hayatını kaybetti.
Amca çocuklarının hayatını kaybetmesi aileyi derinden üzerken, olayı duyan Dursun Kemal Keskin'in öğretmenleri de üzüldü. Borçka Ticaret Meslek Lisesi 2. sınıf öğrencisi olan Dursun Kemal Keskin'in çok çalışkan ve istikbali açık bir öğrenci olduğunu söyleyen okul yetkilileri, ölüm haberine çok üzüldüklerini, ailenin yaşadığı üzüntüyü kendilerinin de yaşadığını söyledi.
Öte yandan Çoruh Elektrik Müessesesi yetkilileri, bazı iş yerlerinde ve evlerde gelişi güzel elektrik kablolarıyla enerji alındığını belirterek, "Bazıları da balık avlamak için suya enerji vermektedir ve acı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Enerjiyle oyun olmaz. Bir arıza veya yapılması gereken bir konu varsa en yakın kuruma bildirmeleri yeterli olacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız