1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Prof. Mehmet Haberal’a başsağlığı
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Prof. Mehmet Haberal’a başsağlığı

A+A-

Sevgili Pazar53 okurları,
daha önceden de birkaç kez yazmıştım. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Haberal, Rizeli hemşerimizdir. Kendisini eğitime ve insan sağlığına adayan, binlerce öğrenci yetiştirip, binlerce hastaya şifa dağıtan dünyaca ünlü bilim adamı, böbrek nakli konusunda uluslararası arenada bir numaralı cerrah, bizim de yakın dostumuzdur.

Prof. Haberal, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklandı. Yargı süreci devam ettiğinden, bu konuda yorum yapıp mahkemeyi etkileyecek değilim. Adaletin yerini bulacağını ve en kısa sürede özgürlüğüne kavuşacağını umuyorum.

Prof. Haberal’ın babası Ali Yaşar Haberal’ın, hayatını kaybettiğini öğrendim. Merhuma rahmet, Haberal ailesine başsağlığı diliyorum. Haberal, tutuklu olmasından dolayı biricik babasının hastalığı ile ilgilenemediği ve babasına son görevlerini yerine getiremediği için çok üzgün. Allah sabırlıklar versin.

Ankara’da Rize Rüzgârı esecek

Rize’nin düşman işgalinden Kurtuluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde; Ankara’da etkinlikler düzenlenecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde; 4–7 Mart tarihleri arasında açılacak fuarda, Rize’nin tarihi, kültürü ve geleneksel el ürünleri sergilenecek.

Rize Federasyonu Başkanı Süleyman Basa, Rize olarak Başkentte ilk kez bir fuar açılacağını, etkinlikler düzenlenenciğini belirterek ‘Tüm hemşerilerimizin bu etkinliklere katılmasını bekliyoruz’ dedi.

Ankara’da düzenlenecek etkinliklere; Devlet Bakanı Hayati Yazıcı başta olmak üzere, Rizeli siyasetçiler, bürokratlar ve işadamları destek vererek, Rize’nin tanıtımına katkı sağlayacaklar. Rize’deki ve Rize dışındaki her Rizeliyi Ankara’ya bekliyoruz.

Kastamonu’da Karadeniz Kurultayı

Çalışma ve Güvenlik eski Bakanı Ali Rıza Uzuner’i tanımayanımız yoktur. Ömrünü Karadenizli hemşerilerine hizmet vermekle geçirdi. İlerlemiş yaşına rağmen, bu sevdadan asla vazgeçmiyor. Kendi eliyle kurduğu Karadeniz’in Özelliklerini Koruma Derneği aracılığı ile Karadeniz bölgesine 23 yıldan beri hizmet veriyor.

Karadeniz’in Özelliklerini Koruma Derneği (KÖK) 2010’daki 3. Karadeniz Kurultayını bu yıl Kastamonu’da yapmayı kararlaştırdı. 23 yıldan bu yana faaliyet gösteren dernek, bölgenin sorunlarını dile getiriyor, çözüm önerilerini sunuyor. Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs Gençlik Haftasında yapılacak kurultay ile ilgili hazırlıklara başlatıldı.

Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Kastamonu Ankara Derneği Başkanı Osman Işık, birinci kurultayın Samsun’da, ikincisini ise Trabzon’da yapıldığını belirterek “3. Kurultayımızı Kastamonu’da yapacağız. İlimizdeki sorunları ve çözüm önerilerini dile getireceğiz’ dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum