1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Protestocular'a halkevi desteği
Protestocular'a halkevi desteği

Protestocular'a halkevi desteği

KTÜ'deki YÖK protestosunun ardından Halkevleri Trabzon Şubesi öğrencilere destek çıktı.

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ), Yüksek Öğretim Kurulu'nu (YÖK) protesto ederken slogan attıkları gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan öğrencilere Halkevleri Trabzon Şubesi'nden destek geldi.
Halkevleri Trabzon Şubesi Başkanı Ahmet Üst, dernek üyeleri ve serbest bırakılan öğrencilerle birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması yaptı.
 

YÖK'ün kuruluşunun 25. yılında KTÜ'de öğrencilerin demokratik haklarını kullandıklarını söyleyen Üst, "Bugün KTÜ'de basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilerimize karşı suç işlenmiştir. İnsan haklarına karşı şiddet kullananları kınıyor, insanlarımızı çocuklarına sahip çıkmaya çağrıyoruz" diye konuştu.
KTÜ'de eylem yaptıkları sırad jandarma tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan 22 kişinin de hazır bulunduğu basın açıklamasında öğrenciler adına konuşan Taylan Kaya ise haklı mücadelelerinin süreceğini belirterek, "Hayalini kurduğumuz üniversitelerin, demokratik üniversitelerin gerçekleşmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum