1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rıza Hoca'dan ilk açıklamalar!
Rıza Hoca'dan ilk açıklamalar!

Rıza Hoca'dan ilk açıklamalar!

Rizespor'un yeni hocası ilk açıklamasını Pazar53'e yaptı. Arkadaşımız Selman Kutlu'ya konuşan Rıza hoca çok ilginç ifadeler kullandı. İşte o açıklamalar:

A+A-

Ç.Rizespor’da teknik direktör Saffet Susiç’in sözleşmesinin fes edilmesinin ardından göreve getirilen Rıza Çalımbay, takımın şu andaki durumundan transferlere kadar birçok konuda arkadaşımız Selman Kutlu’ya önemli açıklamalarda bulundu.
Takımın durumu çok kötü
Ç.Rizespor’da ikinci kez teknik direktörlük görevine getirilen Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu. Çalımbay, Rizespor’u son dönemde yakından takip ettiğini belirterek “Takım şu anda iyi durumda değil. Rizespor’u her zaman yakından takip eden biriyim. Oraya gelsem de gelmesem de Rize’nin bende ayrı bir yeri olduğu için her zaman yakınımda olan bir takım olarak gördüm. Ama zor bir dönemde takımı aldık. Çok eksikler var. Tabii ki devre arası transfer yapmak çok zor olacak. Ya kulübede oynayamayan oyuncular var onları alacaksınız ya da çok büyük meblağlar vererek 11’e giren futbolcuları almaya çalışacaksınız.O yüzden şu anda araştırmalarımızı yapıyoruz” dedi.
Zor olacağını biliyorum
Rizespor’da ikinci dönemine başlayan Çalımbay açıklamasına şöyle devam etti “Devre arasında bazı şeylerde benim istediğim gibi değil. Özellikle kamp dönemi. Ama maalesef sözleşmeler yapılmış. Bunu bir masaya yatıracağım. Elimden geldiğince bunu düzeltmeye çalışacağım. Yalnız işimiz çok zor olduğunu da biliyorum. Ama ne olursa olsun kabul ettim, çözeceğim. Rizespor’un bende ayrı bir yeri var. Daha önce de beni çağırdıklarında bazı problemlerden dolayı gelememiştim. Bu sebepleri de söyleyince zaten beni anlamıştılar. Ama Rizespor şimdi bu kadar zor bir durumdayken gelmemezlik yapamazdım” diye konuştu.
Hedef var diye geldim
Başkanın kendisine hedefi olan bir takım oluşturma konusunda söz verdiğini belirten Çalımbay “Ama benim başkanla anlaşmamda da bazı şartlar var. Devre arası iyi birkaç oyuncu alıp bu sezonu en iyi şekilde bitirmek istiyorum. Ama önümüzdeki sezon bir hedef yoksa iyi bir takım yoksa anlaşmam dedim. Oda beni bu konuda ikna etti. Çünkü Rizespor bu durumda olacak takım değil. Onun için bu sezonu kurtarmak ve gelecek sezon, hedefi olan bir takım oluşturmak istiyorum. Ama devre arasında yapacaklarım da kısıtlı maalesef. Başkanın bana hedef sözü vermesi şu an için yeterli.”dedi.
 
Yarım kalan iş vardı
Rizespor’dan gittiğinde ilk 5’de oynayan bir takım bıraktığını ve bu yarım bıraktığı hedefi tamamlamaya geldiğini belirten Çalımbay “Zaten yarım bıraktığım bir iş vardı. İlk 5’de bıraktığım bir takım vardı. Şimdi zamanla bu hedefi yakalayacağız. Benim hedefim o sezon takımı UEFA’ya getirmekti. Ama duygusallık biraz ağır bastı. Beşiktaş’a gittim. Bundan kulübe de iyi para kazandırdım. Ama maalesef döndüğümde Rizespor’u çok zor durumda buldum. Takım benim bıraktığım gibi değil. Ama artık bu sezonu iyi bitirip gelecek sezon çok iyi bir takım kurarsak UEFA hedefini yakalarız” şeklinde konuştu.
Herkes elini taşın altına koymalı
Çalımbay, hedef olduğu sürece Rizespor’da olacağını belirterek “Rizespor gerçekten iyi bir kulüp. Bu hedefe giderken de bazı eksiklerimiz var. Ama bunları da artık yönetim tamamlıyor. Özellikle tesis konusunda sıkıntı vardı. Onu da artık tamamlıyorlar. Başkan da bir hedef peşinde. Bence taraftar da buna inanmalı ve hep beraber bu takımı iyi bir yere getirmeliyiz. Herkes elini taşın altına koymalı. Bakıldığında inanın Rizespor’un müthiş bir fikstür avantajı vardı. Bu kullanılamamış. Çok iyi iki tane büyük maç alınmış. Ama arkasında alacağı maçlar kaybedilmiş. Kupada 3 maçta sıfır puan. Tabii ki önümüzdeki tablo zor gözüküyor. Ama biz elimizden geleni yapacağız” dedi
3 forvet alacağım
Çalımbay özellikle forvet bölgesinde sıkıntılar olduğunu belirtirken bu kademeye 3 oyuncu almak istediğini söyledi. Çalımbay “Rizespor’da iyi oyuncular var. Ama bunlar gerçekten sıkıntılılar. İyi çalıştırılmamışlar. Belki onları tam kapasiteye çıkarabilirsek bence çok daha iyi olacak. Sezon başında bu takımın demirbaşları olan birkaç çok iyi oyuncu gönderilmiş. Sebeplerini bilemiyorum ama ben olsam bunları kesinlikle göndermezdim. En az 3 forvet alacağım” diye konuştu.
Transferde hareket var
Transferde dikkatli davrandıklarını belirten Rıza Çalımbay “ Özellikle gol konusun da takımın çok büyük sıkıntısı var. Zafer Biryol yüzde doksan bitti gibi. Kendisi de çok istekli. Çünkü o da Rizeli aslen. Volkan bence geleceğin en iyi kalecilerinden birisi olacak. Onun da işi bitti. Mesela Erciyesspor’dan Zafer Demiray eski Rizesporlu. Yine onu takımımda görmek istiyorum. Teklifimi yaptım, haber bekliyorum ondan. Büyük ihtimalle de olacak. Ayrıca yurt dışından en az iki yabancı alacağız. Dia Cire ve Jeliç’i göndereceğim takımdan” dedi.
Küskün oyuncular var
Takımın içinde bazı sebeplerden dolayı küskün oyuncular olduğunu belirten Çalımbay “Özellikle Cem Baki. Onunla da konuştum kalacak kendisi. Ona yanlışlar yapılmış. Takımda kalan eski oyunculardan bir tane ve tek. Bu adamın elinden ikinci kaptanlık alınmış. Bu zaten bu adamı kovma manasına gelir. Kendisinden yararlanacağım. Öncelikle bu konuları düzeltip kırgın oyuncuların moralini artırıp takıma kazandıracağım. Artık bunları hallettikten sonra takım ve camia olarak da herkesin yüreğini ortaya koyması gerekir. Çok zor maçlar oynayacağız. İyi bir avantaj kaybetmiş takım. İnşallah zor olanı başarıp iyi yerlere gelecek, gerçek Rizespor haline döneceğiz” şeklinde konuştu.
Sorumlusu Kurtar’dır
Bazı basın organlarında kendisi hakkında eleştirilerde bulunan Güvenç Kurtar’a da gönderme yapan Çalımbay, “Bakıyorum takıma adam transfer yapmış, Jeliç’i almış. Alan arkadaş bile bu adamı oynatmamış. Böyle bir ikilem var. Benim kimseyle bir alıp veremediğim ya da sürtüşmem yok. Güvenç hoca sevdiğim saydığım birisidir. Onun söylediklerini hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Bu takımın başına sezonun başı o geldi. Takımı kendi yaptı. Takım bu durumdaysa bu işin baş sorumlusu odur. Susiç sonradan geldi elindeki takım belliydi. O yüzden kimseye laf atmasın. Burada tek sorunlu odur” dedi.
Antrenöre yakışmaz
Bu şekilde konuşmanın bir antrenöre yakışmayacağını belirten Çalımbay “Bana onun döneminde teklif geldi ben kabul etmedim. Ben neden böyle bir şey yapayım. Ama şu an Rizespor’ un bana ihtiyacı olduğu için şimdi kabul ettim. Güvenç Kurtar yanlış yapıyor. Şunu düşünmesi gerekir. Eğer benim öyle bir beklentim olsaydı bu teklifi daha önce kabul ederek sezon başı anlaşırdım. Burada Güvenç hoca ile bu konuda muhatap da olmak istemiyorum. Çünkü konuştukları bir antrenöre yakışmayan şeylerdir. Bunu düşünmesi gerekir. Ben Rize’yi çok seviyorum. Yönetimi çok seviyorum. Çok iyi günlerim geçti benim orda. Taraftara mesajım bize çok iyi destek olsunlar. Önemli olan bu seneyi atlatıp geçmek. Burayı atlattıktan sonra da önümüzdeki sezon yönetimle de konuştum hedefi olan iyi bir takım kuracağız” diye konuştu.
Çalımbay’ın karnesi
Ç.Rizespor, Rıza Çalımbay’ın görev yaptığı 2004–2005 futbol sezonunun ilk yarısında 8 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 yenilgi ile ilk yarıyı 29 puan toplayarak 6. sırada tamamlamıştı. Çalımbay yönetimindeki yeşil mavililer, attıkları 23 gole karşılık kalelerinde sadece 12 gol görmüş, Süper Lig'deki en iyi dönemlerinden birini yaşamıştı. Rıza Çalımbay'ın Perşembe günü İstanbul'da resmi imzayı atarak Cuma günü Rize'ye gelmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız