1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rıza:Başkan istemese gitmezdim!
Rıza:Başkan istemese gitmezdim!

Rıza:Başkan istemese gitmezdim!

Rıza Çalımbay, 2 yıl önce Rizespor’dan Beşiktaş’a gitmesi ve ligin 5. haftası sonunda yapılan teklifi hangi nedenlerden dolayı kabul etmediğini açıkladı.

A+A-

Alihan TELATAR - Rıza Çalımbay, 2 yıl önce Rizespor’dan Beşiktaş’a niçin gittiğini ve bu sezon ligin 5. haftası sonunda yapılan teklifi hangi nedenlerden dolayı kabul etmediğini açıkladı. Çaykur Rizespor teknik direktörü Rıza Çalımbay, 2 yıl önce Beşiktaş’a gitmesinden dolayı kendisine karşı bazı tepkilerin olmasının normal olduğunu belirterek önemli açıklamalarda bulundu. “Rize’den mutlu bir şekilde ayrılmıştım. Ama tepkiler olmuştu. Bunun nedeni de Rizespor çok iyiyken ayrılmamdan kaynaklandı” diyen Çalımbay, “O zaman yolumuza devam etseydik o takım belkide UEFA kupasına gidecekti. Çünkü gittiğimde Rizespor Beşiktaş ile aynı puandaydı. Ben gittikten sonra Beşiktaş’ın üstüne 40 puan koydum ve UEFA kupasına katıldık. Rizespor’un da üzerine koyacağını ve çok iyi yere geleceğini düşünerek ayrılmıştım. Rizespor kötü bir durumda olsaydı kesinlikle gitmezdim” ifadelerini kullandı.
Anlaşarak Gittim
Ayağına gelen şansı tepmek istemediğine dikkat çeken Rıza Çalımbay, “Bu benim için de bir şanstı. O zaman İstanbul’a Fenerbahçe maçına çıkmak için gitmiştik. Beşiktaş’ın tesislerinde antrenman yaparken Yıldırım Demirören çağırıp durumlarını anlattı.Ben de bu konuda sözün Ekrem Cengiz’e ait olduğunu söyledim. Başkanımızla da sezon başı konuşmamızda bana söz vermişti. Rizespor bana teklif ettiğinde bende Beşiktaş’ı bekliyorum. Öyle bir ihtimal var. O olmazsa gelirim demiştim. Sezon başı ihtimal gerçekleşmeyince düşünmeden Rizespor’a imza attım. Başkanımızda giderken bana çok büyük kolaylık gösterdi ve bende gittim. Rizespor ile karşılıklı anlaşarak Beşiktaş’a gitmiştim” dedi.
Haklılığım Ortaya Çıktı
Rıza Çalımbay, 2 yıl önce Beşiktaş’a gittiğinde Rizespor’un 29 puanı olduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi. “Benim kafamda Rizespor’un o kadar puandan sonra öyle bir duruma düşeceğini tahmin etmiyordum. Ama bizden sonra hep geriye bir gidiş oldu. Eğer Rizespor bugünkü durumunda yani 18 puanda olsaydı o takımı bırakma ihtimalim olmazdı. Sonuna kadar takımımın başında kalırdım. Bu sezonun ilk haftaların dada bana teklif gelmişti ama bazı nedenlerden dolayı kabul etmemiştim. O nedenlerde de ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Bu seferde ise Beni başkan Ekrem Cengiz çağırdı ve bende tereddütsüz evet dedim. Ben Rizeyi çok seviyorum. Yeniden burada olduğum içinde mutlu ve gururluyum” diye konuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız