1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Basını Vali Esen'i ziyaret etti
Rize Basını Vali Esen'i ziyaret etti

Rize Basını Vali Esen'i ziyaret etti

Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’ne üye basın çalışanları, Rize Valisi Kasım Esen’i ziyaret ederek yeni başlatılan oluşumla ilgili destek istediler.

A+A-

Bengü BİTİŞ - Osman Can Başkanlığındaki Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’ne üye basın çalışanları, Rize Valisi Kasım Esen’i ziyaret ederek yeni başlatılan oluşumla ilgili destek istediler.
Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’nin aktivitesini genişletmek ve sağlıklı hizmet sunmak amacıyla rahat bir çalışma ortamına ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden gazeteciler, Esen’den kendilerine yer tahsisi konusunda yardımcı olmasını istediler.
 
Gazeteciler, Vali Esen ile gerçekleştirdikleri toplantıda “Şehrimize gelen devlet büyüklerini, bürokratları, iş adamlarını biz kendi cemiyetimizde ağırlamak istiyoruz. Bugüne kadar gazeteciler olarak çeşitli sebeplerden dolayı bir araya gelemedik. Ancak bundan sonrası için durum tümüyle değişti. Rizedeki medya mensupları tek çatı altında güçlü bir birliktelik sağlayarak, bir araya gelme kararı almıştır. Derneğe ait, misyonumuza uygun bir mekan konusunda destek bekliyoruz.” diye konuştular.
Toplantıda konuşan Rize Valisi Kasım Esen ise, “Bu gördüğüm kalabalık beni de çok mutlu etti. Birlikten kuvvet doğar. 2 ile 2 yi toplarsanız 4 eder. Ancak iki tane ikiyi yan yana koyarsanız 22 eder. Şimdi 4’ün gücü mü büyüktür, 22’nin mi derseniz, elbette 22 deriz. Birlik ve beraberlik sağlamak için mekâna ihtiyaç var. Sizler de otantik dokuya sahip bir yer talep ediyorsunuz. Gerekli birimlerle konuştuktan sonra, uygun şartlar ölçüsünde sizlere güzel haberler vermek istiyorum. Sivil toplumla kamu kurum ve kuruluşları birlikte hareket ederse toplumsal fayda sağlanmış olur. O yüzden bu tip hareketleri destekliyorum. Bu kaynaşma, birlik ve beraberliği tetikleyecek, yıkıcı rekabetleri de önleyecektir. Bu sebeple gazetecilerimize elimizden gelen desteği vereceğimizi ifade etmek isterim” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız