1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize D. Hastanesi'ne kar engeli
Rize D. Hastanesi'ne kar engeli

Rize D. Hastanesi'ne kar engeli

Yoğun kar yağışı Rize Devlet Hastanesi'nin yolunu ulaşıma kapatınca çalışanlar ve hastalar yaya olarak 1 kilometre yürüyerek güçlükle hastaneye ulaşıyor.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize'de etkili olan kar yağışı günlük yaşamı felç etti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun kar yağışı Rize Devlet Hastanesi'nin yolunu ulaşıma kapatınca çalışanlar ve hastalar yaya olarak 1 kilometre yürüyerek güçlükle hastaneye ulaştı. Bu sırada ağır hasta bir kadını taşıyan araç yolda kaldı. Talihsiz kadın yürütülerek hastaneye ulaştırılmaya çalışıldı.
 
Rize kent merkezinde 30 santimetreye ulaşan kar kalınlığı şehir içi ulaşımını da felç etti. İki yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan 400 yataklı Rize Devlet Hastanesi'nin yolu da geçen yıl olduğu gibi kar nedeniyle ulaşıma kapandı. İslampaşa Mahallesi'nin yüksek kesimlerinde inşa edilen hastanenin yolu ulaşıma kapanınca hastane çalışanları, hastalar ve yakınları yaya olarak hastaneye ulaşmaya çalıştı. Bu sırada ağır bir hastayı taşıyan araç yolda kaldı. Yaşlı kadın araçtan indirilerek önce yaya olarak bir süre hastaneye doğru yürütüldü. Daha sonra ise zincirli bir minibüse bindirilerek Acil Servis' e ulaştırıldı. Hastane yolunda çok sayıda araç yolda kalırken zincir takan araçlar bile güçlükle hastaneye ulaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum