1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize hal esnafında hal kalmadı!
Rize hal esnafında hal kalmadı!

Rize hal esnafında hal kalmadı!

Rize sebze Hali esnafı hırsızlardan muzdarip oldu. Şimdiye kadar yaşanan hırsızlık olaylarında emniyetin sonuç alamaması esnafı kızdırdı.

A+A-

İlyas GÜR - Engindere mahallesi’nde bulunan Rize sebze halinde önceki gece bir işyerine girilerek işyerinde bulunan 3 bin YTL değerinde bilgisayar çalındı. İşyeri sahibi Ali Kasap, halde 2000 yılından bu yana yirminci hırsızlık vakasının meydana geldiğini ifade ederek, “Şimdiye kadar birçok arkadaşımızın işyerine girilerek değişik eşyalar ve kasada bulunan paralar çalındı. Tüm olayları emniyete bildirdiğimiz halde hepsi de faili mechül kaldı. Benim dükkânıma 3. kez girildi. Belediyeden birçok kez hırsızlık olaylarına karşı önlem almasını istedik. Ama çabalarımız sonuçsuz kaldı. Rize sebze halinde basit önlemlerle hırsızlık olaylarının önüne geçilebilir. Bu önlemler için masrafı biz üstleneceğimizi söylediğimiz halde bu güne kadar halen önlem alınmadı. Burada 80 dükkân var. Basit bir merkezi sistemli kamera uygulaması konabilir. Bunun maliyeti de 15–20 bin YTL’dir. Bunu üstlenmeye hazırız” dedi.

1,5 ay önce dükkânına girilen ve bilgisayarı çalınan Ahmet Özyürek ise halde bu güne kadar olan hırsızlıkların hep faili meçhul kaldığını belirterek, “Birçok hırsızlık oldu.1,5 ay önce benim dükkânıma girdiler. Konuyu emniyete aktardım. Olay yeri inceleme geldi parmak izi aradı. Yine parmak izi bulunamadı. Hırsızlık yapanlar çok profosyenel, parmak izi bırakmıyorlar. Bu güne kadar burada meydana gelen hırsızlık olayları hep faili meçhul kaldı” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum