1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize içme suyu zengini
Rize içme suyu zengini

Rize içme suyu zengini

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize'nin yaklaşık 30 yıl yetecek kadar içme suyuna sahip olduğunu söyledi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT
Rize'nin zengin su kaynaklarına sahip olduğunu belirten ve küresel ısınma ile bu su kaynaklarının daha da değerlendiğini vurgulayan Bakırcı, "İlimiz Türkiye'nin en zengin su kaynaklarına sahip illerinden bir tanesi. Ülkemizin birçok bölgesinde su sıkıntısı çekerken önümüzdeki 30 yıl boyunca Rize'de içme suyu sıkıntısı yaşanmayacak. Rize ve bir çok ilçesinin içme suyunu sağladığı Andon su kaynağı nüfus artışları hesaplandığında 30 yıl daha insanımızın içme suyu ihtiyacını rahatça karşılayacak. Andon'un yetersiz kalması halinde ise birçok alternatif kaynak bulmamız mümkün" dedi.
Yapılan ölçümlerde şehir içme suyunun birçok doğal içme su kaynağından daha temiz olduğu ortaya çıktığını ifade eden Bakırcı "İlimiz şehir içme suyu pet şişe ile satılan birçok sudan daha temiz. Sadece ana şebekede ve dağıtım şebekesinde bir takım teknik eksiklikler var" Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum