1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Kent Konseyi kuruldu
Rize Kent Konseyi kuruldu

Rize Kent Konseyi kuruldu

Rize'de Belediyeler Kanunu gereğince kurulan Kent Konseyi Belediye Başkanı Halil Bakırcı başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

A+A-

Dilek ASLAN -  Belediye Başkanı Halil Bakırcı başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya, Vali Kasım Esen, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile diğer yetkililer katıldı.
Bakırcı, yaptığı konuşmada, yönetimde şeffaflığın olması ve toplumsal katılımın sağlanması amacıyla kent konseylerinin, kentler için büyük önem taşıdığını belirterek, ''Kent konseylerinin amacı hemşericilik bilincini artırarak, demokratik ve güçlendirilmiş bir yönetimin önünü açmak ve geliştirmektir'' dedi.
Aynı zamanda siyasi olarak aynı görüşe sahip kişilerin şehre yön vermesinin önüne geçilerek diğer siyasi partilerin de katılımını sağlamak olduğunu ifade eden Bakırcı, ''Siyasi partiler değişir, siyasi görüşler değişik olur. Fakat kentler hep tek olacaktır'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Halil Bakırcı başkanlığında 7 kişilik Kent Konseyi Yürütme Kurulu oluşturuldu. Oluşturulan kent konseyinde Başkan Halil Bakırcı’nın yanı sıra Emine Yanbay(Gülbahar Hatun Derneği Başkanı), İbrahim Hakki Zırh(Tema Vakfı),Nurcan Muradoğlu(Belediye encümeni), Dursun Bilgili(Kitapçı) Mehmet Büke(Muhtar) ve Ali Saruhan(İl genel meclisi üyesi) seçildiler.
Daha sonra Kadın, Çocuk, Engeliler ve Gençlik Meclisi ile 11 çalışma grubu oluşturularak başkanları belirlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız