1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Kızılay'dan kampanya
Rize Kızılay'dan kampanya

Rize Kızılay'dan kampanya

Kızılay'ın ülke genelinde başlattığı bağış kampanyasında Rize'nin de payı olsun diyenler göreve.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Kızılay Rize Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş, Türkiye'deki afetlerde kayıpları hafifletebilmek, yoksul vatandaşların evlerinde ihtiyaçları olan eşyaları temin etmek için Kızılay'ın ülke genelinde bağış kampanyası başlattığını bildirdi.
Gezmiş, şube binasında düzenlediği basın toplantısında, 138 yıldır gerek Türkiye'de gerekse başka ülkelerde tüm insanlığa hizmet veren Türk Kızılayı'nın her zaman insanların yanında olduğunu belirtti.
Dünyanın çeşitli yerlerinde 60'a yakın ülkeye savaşa, felakete uğrayan insanlara Türk Milleti'nin merhamet eli olarak yardım ettiklerine dikkat çeken Gezmiş, ''Kızılay yardımlaşma ve dayanışma sorumluluğunun yerine getirilmesinde her zaman ilk adres olmuş, Türkiye'nin iftiharı olmak gibi ulvi bir amaca hizmet etmektedir. Kızılay, milletimizin yardımseverliğinin vücut bulmuş halidir'' dedi.

Türkiye'de zaman zaman doğal afet yaşandığını, bu afetlerde birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, birçok evin de eşyalarıyla birlikte kullanılamayacak hale geldini kaydederek, şunları söyledi:
''Ülkemizdeki afetlerde kayıpları hafifletebilmek, yoksul vatandaşlarımızın evlerinde ihtiyaçları olan eşyaları temin etmek için Kızılay ülke genelinde bağış kampanyası başlattı. Kampanyada her türlü ev eşyası bağışlanabilmektedir. Bu organizasyonla afete maruz kalmış, acılar yaşamış insanlarımızın onurlarını örselemeden yardım yapabilmek için kullanılmamış beyaz eşya, mutfak eşyası, giyim ve akla gelebilecek her türlü ev eşyası bağışlarını bekliyoruz. Bağışları şubelerimiz haberdar edildiği takdirde bağış yapanın göstereceği yerden alabileceğiz. Nakdi yardım yapmak isteyenler ise tüm bankalardaki 2868 nolu hesaba bağışta bulunabilirler.''
Gezmiş, toplanan eşyaların Kızılay'ın bölge lojistik depolarında biriktirileceğini ve ihtiyaç sahiplerin en kısa zamanda ulaştırılacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum