1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Polisi göz açtırmıyor
Rize Polisi göz açtırmıyor

Rize Polisi göz açtırmıyor

Rize'de bir inşaattan çalınan 6 bin YTL değerindeki iletken kablolar kısa sürede hırsız zanlılarıyla birlikte ele geçirildi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Edinilen bilgiye göre; 6 bin YTL değerindeki kablo hırsızlığı geçtiğimiz gün Rize Merkez'e bağlı Müftü Mahallesi'nde ki İlyas Çakmakçı isimli şahsa ait inşaatta meydana geldi. Görgü şahitlerinin verdikleri bilgilere göre hırsızlar çaldıkları kabloları bir minibüse yükleyerek kayıplara karıştı. İhbar üzerine harekete geçen Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri başlattıkları çalışma neticesinde söz konusu minibüse ulaştılar. Minibüs içerisinde bulunan dört şahıs gözaltına alındı. Minibüs içerisinde yapılan aramada çeşitli iletkenlik özelliklerine sahip 6 bin YTL değerindeki çalıntı kablolar bulundu. Şahısların yapılan GBT sorgulamalarında daha önce birçok hırsızlık ve adam yaralama olaylarına karıştıkları öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Rize İl Emniyet Müdürü Şanmaz Demirtaş, benzer hırsızlık olaylarının asgariye indirilmesi için vatandaşlardan yardım istedi. Demirtaş, "Vatandaşlarımızdan ihbar hattımızı arayarak gördükleri konularda bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz. Bu ispiyon değil vatandaşlık görevidir. Yarın can ve mal güvenliğimizin risk altına girmesini istemiyorsak bu görevimizi yerine getirmemiz gerekiyor. İhbarda bulunan vatandaşlarımızın isimleri mutlaka gizli tutulacaktır." dedi.
Öte yandan; B.S. (29) ,S.K. (26),İ.Ö.(24) ile İ.K. (22) isimli hırsızlık zanlıları Rize Emniyet Müdürlüğü’nde alınan ifadelerinin ardından hakim önüne çıkartıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız