1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize şehir merkezinde kar 50 cm!
Rize şehir merkezinde kar 50 cm!

Rize şehir merkezinde kar 50 cm!

Rize şehir merkezinde yarım metreyi bulan kar kalınlığı hayatı felç etti. Bu oran doğu illerini bile geride bıraktı. İl genelindeki 355 köy yolu ulaşıma kapandı.

A+A-

Rize'de, şehir merkezinde kar kalındığı yarım metreye ulaştı. Doğu illeri dahil, Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar kar olmadığı belirtildi. Sabah karla uyanan Rizeliler işyerlerine gitmekte güçlük çekti. Araç sahipleri küreklerle kara gömülen araçlarını çıkartmaya çalıştı.


 
Zincirsiz yola çıkan sürücüler zor anlar yaşarken, il genelindeki 355 köy yolu ulaşıma kapandı. Rize Belediyesi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri ana yolların açılması için çalışmalar başlattı. İl genelinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.
 
Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı Rize'de birçok köye elektrik ve telefon hizmeti verilemediği bildirildi.
 
Bu arada kar yağışı Trabzon'da da etkili oluyor. Etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle, il merkezindeki okullar bugün tatil edildi. Akçaabat İlçesi'nde köyler ve beldelerde 1 gün, Araklı 1, Beşikdüzü 1, Dernekpazarı 1, Hayrat 1, Sürmene 1, Şalpazarı 1, Vakfıkebir 1, Tonya 3 ve Yomra İlçesi'nde de okullar 2 gün tatil edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız