1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize TEMA'dan anlamlı ziyaret
Rize TEMA'dan anlamlı ziyaret

Rize TEMA'dan anlamlı ziyaret

TEMA Vakfı Rize Temsilciliği bünyesinde, çeşitli fakültelerde okuyan gençler yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz çocukları ziyaret etti.

A+A-

TEMA Vakfı Rize Temsilciliği bünyesinde, çeşitli fakültelerde okuyan gençlerden oluşan Rize Genç TEMA Teşkilatı  yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz çocukları ziyaret etti.

 

 



 



 

 

Rize Üniversitesi  Su Ürünleri Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan 50 kişilik Genç TEMA grubu; önce Rize merkezde bulunan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 12-18 yaş grubu yurdunu, ardından Engindere Mahallesi’nde bulunan 06-12 yaş grubu yurdunu ziyaret etti. Ziyaretlerde kimsesiz çocuklara konuşan Rize Genç TEMA Teşkilatı Başkanı Niyazi Altun; “yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Yardım beklediğiniz tüm konularda size destek olmaya hazırız” mesajını verdi. Ayrıca çocuklara doğa ve çevrenin önemini anlatan Altun; çocukları TEMA Rize Temsilciliği’nde yürütülen eğitim seminerlerine katılmaya çağırdı.

Üniversiteli Genç TEMA’cıların kedi harçlıklarıyla aldıkları hediyeleri çocuklara sunmaları ve gün boyu oyunlarıyla çocuklara eğlenceli bir gün geçirtmeleri ilgi ve memnunlukla karşılandı.

“Yetiştirme yurtlarındaki çocukların en az sorunla hayata uyumlarının sağlanmasında, sorunlarının çözülmesinde devlete olduğu kadar bireylere de sorumluluklar düştüğünü” belirten Rize Genç TEMA Temsilcisi Niyazi Altun; “toprağa, doğaya, çevreye sahip çıkma bilincimizi, dikkatimizi bu çocukların topluma kazandırılmasında da göstermemiz gerekir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız