1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Tıp Fakültesi için büyük bağış
Rize Tıp Fakültesi için büyük bağış

Rize Tıp Fakültesi için büyük bağış

İşadamı Şevket Yardımcı tarafından yaptırılacak Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi binası için bugün Rize Valiliği'nde protokol imzalandı.

A+A-

ÖZGÜR TEPE - Rize'de daha önce birçok okul yaptırarak eğitime katkıda bulunan hayırsever Rizeli işadamı Şevket Yardımcı, Rize Tıp Fakültesi binasının inşaatını da üstlendi.
Rize'nin İslampaşa Mahallesi'nde İl Tarım Müdürlüğü binası ile Çaykur Paketleme Fabrikası'nın bir bölümünün yıkılmasıyla yapılması düşünülen Tıp Fakültesi inşaatıyla ilgili valilik binasında Rize Valisi Kasım Esen ile Şevket Yardımcı'nın oğlu Şaban Yardımcı arasında protokol imzalandı. Vali Esen, imza töreninde yaptığı konuşmada insanlığa yapılan en büyük hizmetin sağlık ve eğitim hizmeti olduğunu belirterek, "Şevket Yardımcı'nın ilimize büyük katkıları var. Hayırsever işadamımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yapılacak olan Tıp Fakültesi'ni tam donanımlı olarak Kafkas ülkelerine de hizmet verecek şekilde donatacağız ve ilimizdeki bu Tıp Fakültesi insanlığa buluşlarıyla hizmet edecek" dedi.
 
İşadamı Şevket Yardımcı'nın oğlu Şaban Yardımcı ise, "Kendi ilimize hizmet etmekten mutluyuz. Yapacağımız fakülte binası toplam 3 binadan oluşacak ve toplam 900 öğrenci eğitim görebilecek. 5–6 milyon dolara mal olacak inşaatımızı bir yılda tamamlayacağız. Hazırladığımız proje Başbakanımızın da onayını aldı. Yöresel mimariye uygun bir bina yapacağız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum