1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Rize TÜMSİAD'ın misyonu
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize TÜMSİAD'ın misyonu

A+A-

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD’ın Rize'deki şubesi, henüz çiçeği burnunda bir oluşum olmasına rağmen kısa zamanda isminden söz ettirmeye başladı.
Geçen hafta eski TSO binasının 3. katında bulunan ofislerinde, Rize’de görev yapan yazılı ve görsel basına kahvaltılı bir toplantı düzenlediler.
TÜMSİAD’ın Rize Başkanlığını yürüten İsmail Yılmaz abimizi yıllardır tanırım. Yıllarca savunduğu misyondan taviz vermeyen, teşkilatçı, mücadeleci, doğal tavrı ile Rize kamuoyunda saygınlığı olan, diyaloga açık sıcak ve samimi bir gönül adamıdır. Genç TÜMSİAD’cıların başında bulunması çok isabetli olmuştur.
TÜMSİAD’ın Rize Başkanı olması genç nesil işadamlarımız için bir şanstır. Yönetin kurulundaki Rize’mizin tanınmış saygın genç iş adamlarının hepsi de birer değer niteliğindedir.
TÜMSİAD’ın basından sorumlu Başkan yardımcısı A.Baki Fil; “TÜMSİAD İşadamları Derneği olarak, yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden, dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan, dünyadaki tüm ülkelere de Türkiye’yi marka haline getirecek iş adamları kuşağını oluşturmaktır. Başımızdaki değerli büyüklerimizle biz genç nesil işadamları olarak değerlerimizin öncelikleri olan, eğitimli olmak, dürüstlük, mütevazılık, şeffaflık, örnek olmak, müteşebbis çalışkanlık, tutarlılık, gelişime açık olmak, güvenirlilik, yenilikçilik idealarımız doğrultusunda Rize’mizin başta ekonomisine, eğitimine, sağlığına ve sosyal, kültürel hayatına sorumluluk üstlenerek fayda sağlamaya ve çözümler üretmeye çalışacağız.”diye konuştu.
Bence çok kaliteli işadamı ve sahasında başarılarını ispatlamış şahsiyetlerin bulunduğu TÜMSİAD Derneği kısa zamanda, Rize’mizin sorunları için hayırlı işler yaparak birçok güzelliklere imza atacaktır.
Kendilerini şimdiden tebrik ediyorum. Gençlik yıllarından beri tanıdığım, şimdilerde ise önemli sorumluluklar üstlenmiş TÜMSİAD derneğinin Rize Sekreteri Ali Öksüz kardeşimin, büyüklerinin talimatı ve almış olduğu temel terbiye doğrultusunda kısa sürede gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalarını kutluyor, Allah’tan muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.
Son söz olarak, Rize TÜMSİAD kaliteli bir vizyonla yola çıkmıştır. Bu yolculukları Rize’miz ve ülkemiz için hayırlı ve mübarek olsun diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum