1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Rize Üniversitesi iyi gidiyor
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize Üniversitesi iyi gidiyor

A+A-

Rize Üniversitemiz 17 Mart 2006 tarihinde 15 yeni Üniversiteyle birlikte kuruldu.

2010/2011 Akademik yılı eğitim ve öğretim açılış töreni davetine; Rize İl Genel Meclis Başkanı ve aynı zamanda Rize Üniversitemiz Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Rahmi Metin, Rize İl Genel Sekreteri Sultan Yılmaz ve Rize Belediye Meclis Üyesi Dursun Bilgili’yle birlikte katıldım.

Öncelikle unutmadan; Rize Üniversitemizin önemli bir başarısını da bilginize sunayım. Üniversite mezunları için pedagojik formasyon eğitim sertifikası programı açılan ve ülkemizdeki tüm üniversitelerimiz arasında 18. sırada 200 kontenjanla yer alan Üniversitelerden birisi de Rize Üniversitemizdir.

Rize Üniversitesi 2010/2011 yılı akademik açılış töreni nezih bir ortamda geçti.

Rize Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, her yeni akademik yıl açılış töreninde adeta dünyaya yeni gelmiş biri olarak büyük heyecan, sevinç ve coşku içersinde misafirlerini kucaklıyor, öğrencilerini bağrına basıyor.

Bugün ülkemizin kısa zamanda en hızlı büyüyen ve büyümeye devam eden üniversitesinin kurucu Rektörü Prof. Dr. Okumuşoğlu, eksikleri kısa zamanda kapatarak; uyumlu, iyi donanımlı akademik ekibiyle birlikte başarılı çalışmalar ortaya koymuştur.

Köşem müsait olmadığı için, Üniversitemizin 4 yıl gibi kısa sayılacak bir zamanda bünyesine katmış olduğu onlarca fakülte ve yüksek okulları burada yazamayacağım. Fakat Türkiye’de bulunan 114 Üniversitemizin arasında Rize Üniversitemizin 17. sırada yer alması her şeyi açıklamaktadır. Artık Üniversitemizde yabancı öğrencilerin lisans eğitimi alması dışında, Rize Üniversitesinde tip fakültesini kazanarak eğitime başlayan Romanya ve İranlı öğrencilerimiz vardır. Bu da üniversitemizin ilerleyen yıllarda uluslararası konuma gelmesinin başlangıcıdır.

Tabii ki üniversitemizin kuruluşundan bu zamana kadar, yeni fakülte ve yüksek okullarımızın yapımına, araç ve gereç ihtiyaçları vs. her türlü yardımı sağlayan Rizeli işadamları ve hayırseverleri, Üniversite yaptırma ve yaşatma derneği başkan ve yöneticilerini kutluyorum.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu başta olmak üzere, Yardımcıları Prof. Dr. Selami Şaşmaz, Prof. Dr. Oktay Torul, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bülent Verep, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Köroğlu, Rektör Sekreteri Ayten Dili ve tüm akademik kadroyu tebrik ediyorum. Biz basın mensuplarına Üniversitemiz çalışmaları hakkında önemli katkılar sağlayan; eski Enformasyon Müdürü, Yeni Sağlık Meslek Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Çakır, Yeni Enformasyon Müdürü Öğretim Üyesi Taner Erol ile birlikte basın ve halkla ilişkilerde görev yapan Mahmut Taşpınar, İnci Kanbur ve daha nice özverili çalışmalarıyla üniversitemizin her kademesinde farklı kariyer ve konumda görev yapan herkesi kutluyorum. 2010/2011 yılı akademik eğitim ve öğretimin Rize Üniversitemiz bünyesindeki tüm eğitim kurumlarında, sağlık, huzur, mutluluk, barış, kardeşlik içerisinde başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum