1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Üniversitesi logosunu buldu
Rize Üniversitesi logosunu buldu

Rize Üniversitesi logosunu buldu

Rize Valisi kasım Esen bu yıl kurulan Rize Üniversitesi’nin ambleminin düzenlene ödüllü yarışma ile belirlendiğini söyledi.

A+A-

Mustafa BAYRAK – Vali Esen, Rize Üniversitesi Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, amblem yarışmasına 563 kişinin bin 139 eserle katıldığını söyledi. Değerlendirmeler sonucunda bu sayıyı 25 esere indirdiklerini söyleyen Rize Valisi Kasım Esen, "Yaptığımız değerlendirme toplantısında Cem Kara'nın hazırladığı amblemi birinci olarak seçtik. Bu şekilde üniversitemizin amblem ve logosu da belirlenmiş oldu. Biz logo üzerinde yine renk ve yazı karakterinde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutuyoruz. Rize Üniversitesi'nin evrensel bilim çizgisinde belirlenen logo ile özdeşleşerek insanlık ve bilim dünyasına ışık saçacağına inanıyoruz." dedi.
Rize Üniversitesi'nin ambleminde mavi ve yeşil renkler hakim. Yarışmada 1. olan Cem Kara’nın 10 bin YTL ile ödüllendirileceği belirtildi.
 
Toplantıya Vali Esen’in yanı sıra Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, rektör yardımcıları ve seçici kurul üyeleri de katıldı.

RİZE ÜNİVERSİTESİ LOGO YARIŞMASI SONUÇLARI

Sıra No Adı Soyadı Rumuz

 Derecesi 

R452CEM KARA784512Birinci
R443ABDULLAH AKAGÜNDÜZ267310İkinci
R12MUSTAFA TOPALOĞLUEBRU20031.Mansiyon
R134RESUL BEKARRBEKAR2.Mansiyon
R555SEVİN ÇOŞKUNALTERA3.Mansiyon

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
33 Yorum