1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Valisi rafting yaptı
Rize Valisi rafting yaptı

Rize Valisi rafting yaptı

Rize Valisi Kasım Esen bayramlaşmak için gittiği Çamlıhemşin'de ısrarlar üzerine fırtına deresinde rafting yaptı.

A+A-

Vali Kasım Esen, Rize'nin İlçeleri'nde ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bayramlaştı. Esen, bayram ziyaretlerinin ardından Rize'nin Çamlıhemşin sınırları içerisindeki Fırtına Deresi'ne gitti. Vali Esen burada Rize Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Ardeşen Kaymakamı Cahit Işık, Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır ve sporcularla rafting yaptı. Vali Esen, Rafting öncesi, "Su akar Türk bakar" şeklindeki yabancı atasözünü "Su akar Türk suda spor yapar" şeklinde değiştireceklerini ifade ederek, heyecanlı olduğunu söyledi.    

İlk kez rafting yapmasına rağmen son derece başarılı olan Esen, zorlu parkurları zorlanmadan geçmeyi başardı. Dereden çıkmak için kayalıklara tırmanmak zorunda kalan Vali, "Ya insan doğaya hakim olur yada doğa insana. Biz doğayı idare etmeyi bilmezsek doğanın kölesi oluruz. Doğa sporlarını geliştirip doğanın dilini daha iyi anlarız. İletişimi, haberleşmeyi ve insan olmanın önemini anlarız" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız