1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rize yönetiminden Kurtar'a tepki
Rize yönetiminden Kurtar'a tepki

Rize yönetiminden Kurtar'a tepki

Basın Sözcüsü Orhan İstif, eski teknik direktörleri Güvenç Kurtar'ın Çaykur Rizespor'dan ayrılmanın vermiş olduğu travmadan kurtulamadığını söyledi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Çaykur Rizespor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Orhan İstif, eski teknik direktörleri Güvenç Kurtar'ın Çaykur Rizespor'dan ayrılmanın vermiş olduğu travmadan kurtulamadığını belirterek, bu davranışlarını sürdürmesi halinde gerekli yasal işlemi başlatacaklarını söyledi.
Çaykur Rizespor'un eski Teknik Direktörü Güvenç Kurtar'ın kulüp ve takımın başına getirilen Rıza Çalımbay hakkında verdiği beyanatlar üzerine Orhan İstif kulübün resmi internet sitesine bir açıklamada bulundu.
İstif, yaptığı açıklamada, 2006-2007 futbol sezonunda teknik direktör olarak göreve başlayan Güvenç Kurtar ile almış olduğu başarısız sonuçlar nedeniyle ligin 5. haftası sonunda yollarını ayırdıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Ancak, aradan 3 ayı aşkın süre geçmesine rağmen Güvenç Kurtar'ın kulübümüz ve yerine getirilen teknik direktörler hakkında medyaya verdiği beyanatları şaşkınlıkla takip ediyoruz. Kulübün tasarruflarının altında başka şeyler arama amacının ne olduğunu bilemediğimiz eski hocamızın esasen Çaykur Rizespor Kulübü'nden ayrılmasının oluşturduğu travmadan henüz kurtulamadığını görmekteyiz."
Orhan İstif, Çaykur Rizespor'un tarihi boyunca çok sayıda değişik teknik direktörlerle çalıştığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Bu konuda hele hele, kulübümüzden gönderilmiş bir kişinin, kulübümüze transfer edilen gerek futbolcu gerek teknik direktör hakkında tasarrufta bulunmasına hiçbir şekilde hakkı yoktur. Ancak, sayın Kurtar'ın görevine son verilmesinden sonra bunu bir kan davasına dönüştürerek gönderilmesinin altında başka sebeplerin yattığını ileri sürmesi hayal dünyasında yaşadığını göstermektedir. Bu sebeple verdiği demeçleri kendisine yakıştıramıyor ve çirkin bulduğumuzu belirtmek istiyoruz."
Orhan İstif, Kurtar'ın bu davranışlarını sürdürmesi halinde gerekli yasal işlemleri başlatacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız