1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’de 653 hafız icazet alacak
Rize’de 653 hafız icazet alacak

Rize’de 653 hafız icazet alacak

Rize İl ve İlçe Müftülüklerine bağlı Kur´an kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayan 653 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlenecek.

A+A-

Rize İl Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilen İl Geneli Hafızlık İcazet Merasiminin altıncısı bu yıl 653 hafızın katılımıyla gerçekleştirilecek.

İcazet merasimi programına dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, İl genelinde hafızlık eğitimi veren 72 Kur’an kursunda 2022-2023 yıllarında hafızlığını tamamlayan 169’u kız, 484’ü erkek olmak üzere toplam 653 öğrencinin katılımıyla toplu olarak icazet merasimi düzenleneceğini ifade etti.

nacicakmakci.jpg

Müftü Çakmakçı, “Hafızlığın inanç kültürümüzdeki yeri ve önemini zihinlere yerleştirmek, Kur’an-ı Kerim’i okuma, anlama ve yaşama sorumluluğumuz konusunda farkındalık oluşturmak, Rizeliler olarak yetiştirdiğimiz hafızları yakından görüp onların sevincine ortak olmak, hafızlık müessesesine teşvik ve bu müesseseyi daha fazla öne çıkarmak maksadıyla düzenleyeceğimiz icazet merasimi, ilimiz genelinde hafızlık eğitimi veren tüm kurslarımızın katılımıyla geniş kapsamlı olarak bu yıl altıncı defa tertip edilecek. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın teşrifleriyle 07 Aralık 2023 Perşembe günü saat 10.00’da Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda yapacağımız icazet merasimi Reis’ul Kurra Mustafa Demirkan tarafından yönetilecek. Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi, Kur’an kurslarının iaşe ve ibatesinin karşılanmasında desteği olan dernek ve vakıflar ile hayırsever Rize halkının destekleriyle gerçekleştirilecek merasimde tüm hafızlarımız belgelerini alacak. “Kur'an'ı ezberleyip okuyan kişi, Allah katındaki seçkin meleklerle birlikte olacaktır” hadis-i şerifinin muhatabı olan yavrularımızın sevinçlerine ortak olmaya Kur’an sevdalısı kadın-erkek tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz.” dedi.

icazet-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum