1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’de 9 köye hitap edecek 8,5 milyon TL’lik su projesi
Rize’de 9 köye hitap edecek 8,5 milyon TL’lik su projesi

Rize’de 9 köye hitap edecek 8,5 milyon TL’lik su projesi

Rize'de 9 köye hitap eden 8,5 Milyonluk içme suyu projesinde çalışmalar devam ediyor.

A+A-

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Meclis ve İl Özel İdaresi olarak grup içme suyu projelerine daha çok ağırlık verdiklerini bu kapsamda 9 köye hitap eden 8,5 Milyonluk Yukarı Islahiye içme suyu projesindeki çalışmaların devam ettiğini söyledi.

su1-010.jpg

Türüt, yapımına devam edilen Yukarı Islahiye Grup İçme Suyu projesiyle ilgili Ketenli köyünden geçen şebeke hattında incelemelerde bulundu.

su4-006.jpg

Başkan Türüt’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Emre Ayar, Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Fatih Topçu ve Bayram Ali Çapoğlu ile muhtar eşlik etti.

su3-007.jpg

Projeyle ilgili İl Özel idaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Erhan Terzi’den bilgi alan Başkan Türüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Meclisimiz ve İl Özel İdaresi olarak içme suyu projelerinde artık küçük ölçekli projeler yerine geniş kapsamlı, tek çalışmayla daha fazla köye hitap edecek ve kalıcı projelere ağırlık vermeyi planlıyoruz. Ayrıca bütün projelerimize otomatik klorlama ve paket arıtma sistemini entegre ederek vatandaşlarımıza verdiğimiz içme suyu kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamdaki projelerimizden biri de 2021 yılının ortalarında tamamlanması planlanan ve yaklaşık maliyeti 8,5 Milyon TL olan Yukarı Islahiye Grup içme suyu projemizdir. Toplam şebeke hattı 95 kilometre olan, 9 köye hitap edecek ve yaklaşık 7 bin kişinin faydalanacağı şekilde planlanan proje sayesinde Merkeze bağlı Yenidoğan, Ketenli, Veliköy, Pınarbaşı, Boğazköy, Akpınar, Yenikale, Balıkçılar ve Söğütlü köylerimizin içme suyu ihtiyaçları karşılanmış olacak” dedi.

su2-009.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum