1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de AK Parti'ye 26 aday adayı başvurdu
Rize'de AK Parti'ye 26 aday adayı başvurdu

Rize'de AK Parti'ye 26 aday adayı başvurdu

AK Parti’de 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylığı süresi bugün sona ererken , Rize’de 26 aday adayı Milletvekili olmak için başvuru yaptı.

A+A-

Yapılan başvurularla ilgili bir değerlendirme de bulunan İl Başkanı Hikmet Ayar, “13 Mart’ta başlayan aday adaylığı başvuru sürecimizi bu akşam itibariyle şu 26 müracaatla tamamlamış bulunuyoruz. Milletimizin partimize olan teveccühünden dolayı hemşehrilerimize müteşekkiriz. Hamdolsun İlimiz ölçeğinde rekor sayılabilecek bir sayıyla bu süreci bitirdik. Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğimiz bir zaman dilimine girerken ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte elini taşın altına koyup görev almak için yarışan tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Milletvekili aday adaylığı sürecinde yapılan bağışlar Kahramanmaraş merkezli depremlerde kullanılmak üzere AFAD’a bağış şeklinde yatırıldı. Dolayısıyla dayanışma ruhunu başvuru aşamasında da devam ettirmiş olduk. 14 Mayıs 2023 seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Ülkemizin şu ana kadar sağladığı tüm kazanımlarının artarak devam etmesi için hepimiz için çok fazla önem arz etmektedir” dedi.

Son güne kadar başvuruların devam ettiği AK Parti Rize’de 28.Dönem Milletvekili aday adaylığı için 22 başvuru AK Parti Rize İl Başkanlığına yapılırken, 4 başvuruda Genel Merkez’den yapıldı. Başvuru gerçekleştiren aday adaylarının 19’u erkek 7’si kadın aday adaylarından oluşuyor.

Aday adaylığı müracaatında bulunan 26 isim;

Ahmet Türk, Ayten Aydın, Bahattin Albayrak, Emine Karali, Enes Baş, Hakan Gültekin, Harun Mertoğlu, İbrahim Biberoğlu, İbrahim Türüt, İshak Alim, İsmail Hakkı Yenilmez, Kasım Kutlu, Kemal Şamlıoğlu, Levent Karahan, Mehmet Hüsrev, Melahat Furtuna, Murat Sadettin Türüt, Nuran Alim, Osman Aşkın Bak, Selim Beşikçi, Sema Yağcıtekin, Seyyit Ahmet Seven, Tarık Ziyad Büyükbaş, Yasemin Gültekin Ayaz, Yasemin Suyabatmaz ve Yılmaz Katmer.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum