1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi
Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi

Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi

Rize genelinde yapılan analizlerde 15 yerde denize girilmesinin sağlık açısından uygun olduğuna karar verildi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından birey ve toplum sağlığının korunması amacıyla geliştirdiği Yüzme Takip Sistemi ile Rize’de 15 plajın suyu takibe alındı.

Rize’de denize girilebilecek yerlere ait yüzme analiz sonuçlarının Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve aktif olarak kullanılan http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden halka duyurulduğu, otomatik olarak izlenmekte ve değerlendirilme yapılabildiği belirtildi. 

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen takvime göre 2023 yılı yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınıyor ve Rize Halk Sağlığı Laboratuvarlarında bakteriyolojik analizleri yaptırılıyor. 
Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Rize’de 15 plajın suyunu takip eden sistemin tüm noktalarda su seviyesini mükemmel ve iyi olarak nitelendirmektedir. Yüzme Suyu Takip Sisteminden yüzme alanlarının; yüzme suyu analiz sonuçlarına, suyun kalitesine, yüzme alanının sahip olduğu imkânlara, yüzme alanına ait fotoğraflara, yüzme alanına ulaşım güzergâhına ve yüzme alanına en yakın sağlık kuruluşuna vb. güncel verilere, vatandaşlar erişebilirler. Halk sağlığının korunması amacıyla ilimizin ve tüm Türkiye’nin yüzme alanlarına ait izleme sonuçları web http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden vatandaşlarımızca da takip edilebilecektir.” ifadelerine yer verildi. 
 Rize genelinde denize girilebilecek yerler;
1.Fındıklı Kıyıcık Aile Plajı
2.Fındıklı Aksu Mah. Liman Batısı Plajı
3 Fındıklı Merkez Buket Aile Plajı
4.Fındıklı Viçe Aile Plajı
5.Ardeşen Karaoğlu Plajı
6.Ardeşen Işıklı Yeniay Aile Plajı
7.Ardeşen Bel. Barış Mah. Bayan Plajı
8.Pazar Hamidiye Plajı
9.Çayeli Halk Plajı
10.Çayeli Limanköy Aile Plajı
11.Çayeli Saklıbahçe Plajı
12.Merkez Rize Bel. Alipaşa Plajı
13.Merkez Rize Bel. Sosyal Tesisleri Alipaşa Bayan Plajı
14.İyidere Sarayköy Plajı
15.İyidere Yalıköy Kalkavanlar Aile Plajı

dnzz.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum