1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de dünya güzellik yarışması!
Rize'de dünya güzellik yarışması!

Rize'de dünya güzellik yarışması!

Rize'de çay güzeli adı altında bir Dünya güzellik Yarışması yapılması için çalışma başlatıldı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - 20 ülkenin katılacağı Miss Tea off the World Dünya çay güzeli yarışmasının Rize’de düzenlenmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi. Dünya güzellik yarışması Türkiye temsilcisi Suha Özgermi bu konuda çalışmalar yapmak üzere Rize’ye geldi.
Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 20 ülkenin güzellerinin katılması beklenen Miss Tea off the World, Dünya çay güzeli yarışmasının 2007 yılının Haziran ayında Rize’de yapılması planlanıyor. 16-26 yaş arası güzellerin katılacağı yarışma öncesi Rize’de incelemelerde bulunan Dünya güzellik yarışması Türkiye temsilcisi Suha Özgermi yaptığı açıklamada yarışmanın Dünyada ilk kez yapılacağını söyledi. Özgermi “Öncelikle yarışmada Türkiye’yi temsil edecek güzeli Rize’den seçeceğiz. Yarışmadan iki ay önce Türkiye’yi temsil edecek güzeli belirlemek için Rize’de Türkiye güzeli yarışması yapacağız. Bu yarışmaya katılacak olan güzellerin Rizeli olması gerekmektedir. 16–26 yaş arası bütün Rize’ li güzelleri bu yarışmaya bekliyoruz. Dünya güzelleri bir hafta boyunca Rize ‘de kalacak. Bu süre zarfında Güzellerimizi termal kaplıcalarına götüreceğiz ve çay bahçelerine çay toplattıracağız” dedi.
Dünya güzellik yarışması Türkiye temsilcisi Suha Özgermi yarışmaya katılacak güzellerin ülkelerinin milli kıyafetlerinin yanı sıra Rize bezinden yapılmış kıyafet ve mayo giyerek podyumda yürüyeceklerini belirterek “Finale kalan 10 güzel ise gelinlik giyecek” dedi.
Dünya Güzellik yarışması Türkiye başkanı Suha Özgermi düzenlenecek olan Miss Tea off the World, Dünya çay güzeli yarışması için Rize ‘de çeşitli kurumları ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm müdürü İsmail Hocaoğlu ile görüşen Özgermi yapılması planlanan yarışma ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
13 Yorum