1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de fırtına çatıları uçurdu, dalgalar sahil yoluna ulaştı!
Rize'de fırtına çatıları uçurdu, dalgalar sahil yoluna ulaştı!

Rize'de fırtına çatıları uçurdu, dalgalar sahil yoluna ulaştı!

Rize'de etkili olan şiddetli rüzgarda 8 evin çatısı uçtu. Karadeniz Sahil Yolunda, yükselen dalgalar nedeniyle tek şeritten ulaşım sağlandı.

A+A-

RİZE (AA) - Rize'de, şiddetli rüzgar nedeniyle 8 evin çatısı uçtu. Karadeniz Sahil yoluna ise dalgalar moloz taşıdı.

cati2-003.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından şiddetli rüzgar uyarısı verilen Rize'de, Güneysu ilçesinde 4, merkezde 3 ve Çayeli ilçesinde 1 olmak üzere 8 evin çatısı uçtu.
Çatı uçması ve ağaç devrilmesi sonucu il genelinde 5 arabada hasar oluştu. Çayeli ilçesine bağlı Çataklıhoca Mahallesi'nde ana yol güzergahında şiddetli fırtına sebebiyle yamaçtan kopan ağaçlar otomobilin üzerine devrildi.
Çayeli Belediyesinden yapılan açıklamada, "İtfaiye ekiplerimiz hemen olay yerine intikal edip araçta bulunanları çıkartmıştır. Ekiplerimiz motorlu testereyle ağacı keserek yolu ulaşıma açmıştır. Olayda can kaybı olmazken maddi hasar oluşmuştur." ifadelerine yer verildi.
Şiddetli fırtına sebebiyle Yalı Mahallesi'nde bulunan bir binanın çatısı uçarak, Amiral Hasan Sarıoğlu Caddesi'nde park halindeki otomobile zarar verdi.
Belediye ekipleri yolu temizleyerek ulaşıma açtı.
İl genelinde aralıklarla fırtına ve rüzgar etkisini sürdürüyor; yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

dalga1-004.jpg

Rize Valiliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Merkezden 7, Merkez Muradiye Beldesinden 1, Güneysu ilçesinden 7 ve Kalkandere ilçesinden 1 olmak üzere toplam 16 ihbar alınmıştır. Çatı uçmaları nedeniyle yollara ağaçlar devrilmiş olup ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alınmıştır. Çatı uçmaları nedeniyle yollara elektrik direkleri devrilmiş olup Çoruh EDAŞ Ekiplerince gerekli tedbirler alınmıştır. Güneysu ilçesinde uçan bir çatı nedeniyle 2 araç hafif hasar almıştır. Güneysu ilçesinde çay ocağı olarak kullanılan bir işletmenin çatısı uçmuştur. Merkez Ambarlık Köyünde 2 vatandaşımız evlerinin çatısının uçması nedeniyle talepleri doğrultusunda il merkezindeki konutlarına tahliye edilmiştir. Kalkandere ilçesi Kayabaşı Köyü Beyazıt mevkiinde meydana gelen orman yangını söndürülmüştür. Yaşanan olaylar neticesinde herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmamıştır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum