1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de fuhuşa tekneyle geldiler!
Rize'de fuhuşa tekneyle geldiler!

Rize'de fuhuşa tekneyle geldiler!

Rize'de yurda tekneyle kaçak giriş yapan 2 Ukraynalı yakalandı. Fuhuş yaptıklarını itiraf eden kaçaklar hakkında soruşturma başlatıldı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize’de, yurda kaçak yollardan girerek fuhuş yaptıkları iddiasıyla biri 19 yaşında iki Ukraynalı bayan gözaltına alındı. Bayanların yurda tekneyle deniz yolu vasıtasıyla girdiği ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü çıkışı yüzünü gizlemeye çalışan Ukraynalı genç kız ise merdivenlerden yuvarlandı.
Rize Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar şube müdürlüğü ekipleri yaptıkları uygulamalar sırasında Pasaportu bulunmayan iki Ukrayna uyruklu bayanı gözaltına aldı. Yapılan incelemede 19 yaşındaki Goanna Mukhina ile 34 yaşındaki Alona Donylova adlı Ukrayna uyruklu iki bayanın yurda deniz yolu vasıtasıyla tekne ile giriş yaptığı öğrenildi. Yurda girdikten sonra Ukrayna uyruklu adının Maıa olduğu öğrenilen bir kadına 4 bin dolar borçlandırıldıklarını anlatan iki kadın “Bizi Türkiye’ye getirmek için 4 bin dolar borçlandırdılar. Türkiye’ye geldiğimizde 21 gün bir otelde tutulduk. 4 bin dolar karşılığında erkeklere pazarlandık. Borcumuz bitince de bizi bıraktılar. Rize’ye geldiğimizde ise yakalandık” şeklinde ifade verdikleri öğrenildi.
“Merdivenden yuvarlandı”
Sorgularının ardından yurda kaçak yollardan giriş yapmak suçundan Adliye ‘ye sevk edilmek üzere Pasaport ve Yabancılar şubesinden çıkarılan ve bu sırada yüzünü gizlemeye çalışan 19 yaşındaki Goanna Mukhina adlı genç bayan dengesini kaybederek merdivenlerden yuvarlandı. Genç bayana arkadaşı ve Polis memuru yardımcı oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız