1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de gürcü operasyonu
Rize'de gürcü operasyonu

Rize'de gürcü operasyonu

Rize'de Polisin sabahın ilk ışıklarıyla başlattığı operasyonla üzerlerinde esrar ve eroin de bulunan 40 yabancı gözaltına alındı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize Polisi 25 ayrı noktaya düzenlediği eş zamanlı operasyonda kaçak olarak çalıştıkları iddiasıyla aralarında bayanlarında bulunduğu 40 yabancı uyruklu şahsı gözaltına aldı. Şahısların yapılan üst aramalarında eroin ve esrar maddesine rastlandığı belirtildi. Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve yabancılar şubesinin ortak olarak gerçekleştirdiği kaçak işçi operasyonunda otel, ev ve barakalar olmak üzere 25 ayrı noktaya sabah erken saatlerde eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskında aralarında bayanlarında yer aldığı 40 yabancı uyruklu şahıs durumları incelenmek üzere gözaltına alındı. Rize 82. yıl devlet hastanesinden sağlık kontrolünden geçen yabancı işçiler daha sonra Asayiş şube müdürlüğüne götürüldü. Şahısların yapılan ev ve üst aramalarında eroin ve esrar maddesine rastlanıldığı belirtildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor. Öte yandan durumları incelenmek üzere gözaltına alınan Gıvı Dumbazde adlı bir gürcü şahıs Türkiye’ye çalışmak için geldiğini belirterek “Burada bazı arkadaşlarımız hırsızlık gibi olaylara karışıyor. Bizi de o yüzden alıyorlar. Bizim bir suçumuz yok dedi”
Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda; Rize'de yabancı uyruklu kişilerin şuç olaylarına karıştığını ve Rize'de yabancı uyruklu kişi çalıştırılmasına artık müsaade etmeyeceklerini belirtmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız