1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de hastalara müjde!
Rize'de hastalara müjde!

Rize'de hastalara müjde!

Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Lütfü Çırakoğlu, yatar hastalara müjdeyi verdi...

A+A-

Göktürk FIRAT - Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliği ile Eczacılar Odası Bölge Başkanlığı arasında imzalanan özel bir protokol ile yatar hastaların hastane eczanesinde bulunmayan ilaçları dışardan alınabilecek.
Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliği ile Eczacılar Odası Bölge Başkanlığı arısında bugün yatar hastaların ilaç teminini kolaylaştıran bir protokol imzalandı. Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Lütfi Çıkaroğlu ile Eczacılar Odası Bölge Başkanı Nevzat Akman arasında imzalanan protokol gereği; yatar hastaların hastane eczanesinde bulunamayan ilaçları ardın serbest çalışan eczanelerden temin edilebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Çırakoğlu; "Bu dünyada uygulanan bir sistemdir. Ayakta tedavi gören hastalarımız ilaçlarını serbest eczanelerden alabiliyordu. Artık yatar hastalarımızın hastane eczanesinde bulunmayan ilaçları da serbest eczanelerden temin edilebilecek. Hastane ve eczaneler arasında bu kolaylığın istismar edilip, çıkar elde edilmemesi için farklı bir sistem uygulayacağız. Eczacılar odasına hastanemiz içinde bir yer verdik. İhtiyaca göre ilaçlar serbest eczanelerden sırayla temin edilecektir. Belli bir eczaneden ilaç alımı yapılarak çıkar elde edilmesi önlenecektir. Bu sistem hem hastalarımıza hizmet etmemizi, hem de kamuyu korumamızı sağlayacak" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum