1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de inşaatı durdurulan 11 ruhsatsız bungalov yıkıldı
Rize'de inşaatı durdurulan 11 ruhsatsız bungalov yıkıldı

Rize'de inşaatı durdurulan 11 ruhsatsız bungalov yıkıldı

Rize'nin Fındıklı ilçesinde, inşaatı durdurulan ruhsatsız 11 bungalov yıkıldı.

A+A-

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ruhsatsız veya ruhsata aykırı  yapılara karşı mücadelenin büyük hassasiyetle devam ettiği belirtildi.

bungalov1-001.jpg

Fındıklı ilçesinde, kaçak yapıldığı belirlenen 11 bungalov inşaatının 14 Haziran'da yapı tatil tutanağı ile mühürlenerek durdurulduğu, hukuki ve bürokratik süreçlerin tamamlanmasının ardından yıkımın gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, il genelinde denetimlerin sürdürüldüğü kaydedildi.

bungalov2-001.jpg

Açıklamada, mevzuata aykırılığı görülen yapı ve eklentilerin tutanakla tespit edilip uyarı ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli hukuki ve idari süreçler tamamlandığında yıkımlarının gerçekleştirildiğine işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: "İlgili kurumlar, İl Genel Meclisi ve belediye meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili hep birlikte mücadele konusunda hemfikirdir. Vatandaşlarımız tarafından kaçak olarak nitelendirilen, mevzuata aykırı tüm yapılar hakkında ilgili tutanak tutularak gerekli sürecin başlatıldığını ve diğer işlemler tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilmesini ve vatandaşlarımızın kendilerini maddi ve manevi her türlü kayıptan korumak için bu yollara tevessül etmemelerini rica ederiz."

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum