1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de kar, hayatı felç etti
Rize'de kar, hayatı felç etti

Rize'de kar, hayatı felç etti

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Rize’de 1 öğrenci düşen elektrik kabosuna temas ederek hayatını kaybetti. 6 çoban ve bin koyun ise mahsur kaldı.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Önceki gün başlayan kar yağışı Rize de hayatı olumsuz yönde etkilerken Hemşin ilçesi Selamet köyünde bir öğrenci, düşen gerilim hattının kablosuna temas etmesi sonucu hayatını kaybetti. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 2,5 metreyi bulması üzerine Kalkandere ilçesi Yeşilköy mevkiinde 700 koyun ile mahsur kalan Mecit, İsmail ve Turgut Turpçu’ya henüz ulaşılamadığı belirtiliyor. Öte yandan Çaykent beldesi Ayhane mevkiinde ise 3 çobanın 700 koyun ile mahsur kaldığı bildirildi.

Son bir gündür devam eden kar yağışı sonucu Rize’de 325 köy ve 27 mahalle ile ulaşımın kesildiği, 204 köye ise elektrik verilemediği bildirildi.

Diğer yandan Kâtibe Yazıcı(12) isimli öğrenci Çayeli ile Hemşin ilçesi arasındaki Selamet Köyü Demirciler mahallesinde kardan koparak yola düşen elektrik kablosuna temas etti. Ağır yaralanan öğrenciyi Çayeli Devlet Hastanesi’ne ulaştırmak isteyen yakınları, ilçe Kaymakamlığından yardım istediler. 15 kilometre mesafedeki kapalı yolun açılamaması nedeniyle yaralı öğrenci ailesinin imkânlarıyla ilçeye götürülmeye çalışılırken yolda hayatını kaybetti. Olayla ilgili Rize Valiliği’nin inceleme başlattığı bildirildi.

Rize merkezde kar kalınlığı 50 santimetreye ulaşırken yüksek kesimlerde kar kalınlığının 2,5 metreyi bulduğu bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum