1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de köyler çocuk parklarıyla donatılıyor
Rize'de köyler çocuk parklarıyla donatılıyor

Rize'de köyler çocuk parklarıyla donatılıyor

Rize'de 44 köye daha çocuk oyun parkı yapıldı

A+A-

Rize İl Genel Meclisinin 2020 yılında aldığı kararla Rize İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen çocuk oyun parklarının sayısı artmaya devam ediyor.

park8.jpg

İlk etapta 75 köyde yapımı tamamlanan çocuk oyun parkı projesinin sayıları, vatandaşlar ve çocuklar tarafından alınan olumlu geri dönüşler nedeniyle arttırıldı. İçerisinde 2 adet kaydırak, 2 adet salıncak, 1 adet tahterevalli ve 1 adet ahşap çardaktan oluşan çocuk oyun parklarından 44’ü daha köylere kazandırıldı. Böylece il genelinde toplamda 119 köyde çocuklar oyun parklarına kavuşmuş oldu.

park7-001.jpg

İl Genel Meclisi Meclis Başkanı İbrahim Türüt çocuk oyun parklarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda oynamalarını sağlamak adına 2020 yılında başlattığımız çocuk oyun parkı çalışmamızın hedefine ulaştığını düşünüyorum. Gerek vatandaşlarımız gerekse çocuklarımızdan aldığımız geri dönüşler bizi oldukça mutlu ediyor. Sadece çocuklarımız için değil ailelerinin de rahatlıkla bir araya gelip sosyalleşmesi ve kaynaşmasına imkan sağlayacak bir proje oldu. Bu vesileyle bütçemiz ölçüsünde 2022 ve 2023 yıllarında 44 köyümüze daha çocuk oyun parkı kazandırdık. Çalışmamızın çocuklarımıza ve köy halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

park6-002.jpg

park5-002.jpg

park4-004.jpg

park3-003.jpg

park2-004.jpg

park1-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum