1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’de Kur’an öğrenme seferberliği
Rize’de Kur’an öğrenme seferberliği

Rize’de Kur’an öğrenme seferberliği

Rize Müftülüğü tarafından Ramazan’ın habercisi üç aylarda Kur’an-ı Kerim’i öğrenme seferberliği başlatıldı.

A+A-

Rize müftülüğü, vatandaşlarla buluşmak, Kur’an okumayı bilmeyenlerle birebir ilgilenerek Kur’an-ı Kerim’i öğretmek, okumada hataları olanları düzeltmek ve temel dini bilgilerle donatarak mübarek üç ayları en iyi şekilde değerlendirmek maksadıyla Kur’an öğrenme programı düzenledi. 

muftucakmakci.jpg

Başvuruların başladığı etkinlikle ilgili Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı yaptığı açıklamada, “Kur’an’ı öğretmenin, öğrenmenin, okumanın ve O’nun hayat veren mesajlarını her zaman canlı tutmanın önemini biliyoruz. Rahmet ve mağfiretin üzerimize bol bol indiği mübarek üç aylarda, İlahi kelamı bilmeyen hiç kimse kalmasın, onun nuru her yere yayılsın düşüncesiyle ilimizde bir çalışma başlattık. ‘Kur’an ayı Ramazan’a Kur’an’ı öğrenerek girelim’ sloganıyla camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda başlattığımız Kur’an öğrenme seferberliği için görevlilerimiz hazır. ‘Sizin en hayırlılarınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir’ hadisi şerifinin muhatabı olan ümmetin Kur’an’dan mahrum kalmaması için Kur’an öğrenmek isteyenleri bekliyoruz. Mübarek üç ayları fırsat bilerek en iyi şekilde değerlendirmeye gayret gösterelim. Özellikle bu program sayesinde Recep ve Şaban aylarında Kur’an okumayı öğrenerek Ramazan ayında okunan mukabeleleri hem bizzat takip etme hem de kendimiz okuma fırsatını yakalayalım.” dedi.

kurs-001.jpg

Çakmakçı, “Yetişkinlere yönelik düzenlediğimiz program kapsamında erkekler için camilerimizde İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlarımız tarafından, kadınlar için de kız Kur’an kurslarımızda Kur’an Kursu öğreticilerimiz tarafından eğitim verilecek. Kurs olmayan mahalle ve köylerimizde ise müracaat durumuna göre ihtiyaç odaklı kurs açarak Kur’an öğrenme seferberliğini sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızın bu anlamlı çalışmamıza müracaat etmelerini bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum