1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de mahsur kalanlara ulaşıldı
Rize'de mahsur kalanlara ulaşıldı

Rize'de mahsur kalanlara ulaşıldı

Rize'de, yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı Çaykent Beldesi'nin yüksek kesiminde 300 baş koyunla birlikte mahsur kalan 3 çobana ulaşıldı.

A+A-

Göktürk FIRAT - Rize Valiliği Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz gün Rize'nin Çaykent Beldesi Ayene mevkiinde 300 baş koyunla birlikte mahsur kalan 3 çobana bugün sabah saatlerinde ulaşıldığı bildirildi. Sağlık durumları iyi olan Dursun Kukoğlu, Dursun Ali Avcı ve Mevlüt Çelik isimli çobanlar koyunlarıyla birlikte Zincirli Köprü Köyü'ne indirildi. Rize'nin Kalkandere İlçesi Yeşilyurt mevkiinde mahsur kalan Turgut Turpçu ve Mecit Turpcu isimli çobanlara ise henüz ulaşılamadığı, telefon irtibatı kurulan çobanların sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Rize'de halen 240 köy ve mahalle yolu yağan kardan dolayı ulaşıma açılamadı. 200 köye ise elektrik ve telefon hizmeti verilemiyor.
Rize Valiliği tarafından alınan kararla, il genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim birimleri hafta sonuna kadar tatil edildi. Rize'de ilk ve orta dereceli okullar bayram tatiliyle birlikte 5 Ocak 2007 tarihinde ders başı yapacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum